„Nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Zatímco minulý týden jsem kluky i přes porážku v Hradci pochválil, tentokrát musím ocenit jen bojovnost a morálku, díky níž se nám podařilo soupeře přetlačit," bilancoval nedělní zápas trenér Zlína Jaroslav Kotala.

Ten se přitom v úvodním kole druhé nejvyšší domácí soutěže mohl spolehnout na vysokou střeleckou produktivitu svého týmu, teď nevycházel z úžasu. „Procento naší střelecké úspěšnosti bylo tristní. Vůbec jsme se nemohli trefit do koše. Kluci byli při prvním domácím utkání hodně nervózní. Desetibodovou hranici překonali tři hráči. Další se utkáním protrápili," vypozoroval Kotala.

Utkání tak bylo neustále jako na vážkách. Dokonce i v závěru. Proton se dostal do osmibodového trháku, jenomže Severočeši dokázali výsledek otočit. „V tu chvíli to s námi opravdu nevypadalo dobře. Naštěstí jsme se dokázali zkoncentrovat, vzít si vedení zpět a těsnou výhru uhájit," oddechl si zlínský kouč.

Liberec totiž vycítil šanci 
a v poslední vteřině nebyl daleko od prodloužení. Dvojkový pokus se však odrazil 
od obroučky zpět do pole. 
„V opačném případě mohlo utkání skončit jakkoliv. O žádnou činnost jsme se nemohli opřít a náš herní projev v útoku měl k ideálu daleko," přiznal Kotala.

Přesto věří, že vydřené vítězství jeho týmu pomůže. „Snad ze sebe kluci setřásli obvyklou nervozitu související s prvním domácím duelem a venku budeme hrát víc uvolněně. Jedeme do Litoměřic a dle dosavadních výsledků soupeře se dá čekat, že půjde o další vyrovnaný zápas. Pokud zpřesníme střelbu, nejsme bez šancí na úspěch," říká trenér zlínských basketbalistů.