„Jsem moc rád, že se našemu házenkářskému klubu společně s městem podařilo uspořádat zajímavý seminář nejen pro sportovce,“ nezastírá radost Dušan Poloz, jeden z hlavních organizátorů akce Neporazitelná mysl, na které se 28. října od 13 do 19 hodin v házenkářské Robe Aréně představí úspěšní trenéři, mentální koučové a psychologové – Jan Mühlfeit, Marian Jelínek a Michal Šafář.

„Seminář rozhodně není určen jen pro sportovce, naopak. Všichni tři přednášející budou hovořit mimo jiné o hodnotách života jako je pokora, dobrosrdečnost, úcta a respekt k lidem. A jak se tyto věci promítají do běžného života a jak nám zpříjemňují život. Zvláště pak Marian Jelínek bude hovořit o výchově dětí a jejich emocionální vazbě k určité činnosti. A nemusí to být zrovna sport, ale jakákoliv aktivní činnost nebo kroužek,“ zdůraznil trenér extraligových házenkářů Zubří.

„Honza Mühlfeit poté vzpomene a dá nám pár impulsů, jak odemknout dětský, ale i lidský potenciál a jak ho využít v životě a nakonec Michal Šafář o těch největších hodnotách života – tři malá P – Přirozeně, Pokorně a Poctivě.“

Podstatou semináře je, abychom si uvědomovali, jak moc ovlivňuje naše myšlení naše životy a hlavně jeho kvalitu. „Sportovci naopak si zde najdou to své a vyslechnou si pravděpodobně tři nejlepší mentální kouče v Česku, kteří spolupracují s velkými sportovními hvězdami a olympioniky. Jména jako Kvitová, Plíšková, Jágr, Schick a mnoho dalších budou jistě uvedeni v přednáškách. A zaslechneme něco o stavu „flow“, jak vymazat a obelstít strach z nepodařeného výkonu a mnoho dalších impulsů,“ láká Poloz.

Sám těmto věcem věří a má z vlastní praxe ověřeno, že fungují. Ať už to bylo na klubové úrovni, nebo na reprezentační české i slovenské. „Všechny přednášející jsem oslovil, přičemž se nám nečekaně rychle podařilo najít termín akce. Už se na ni moc těším, jsem rád, že takové osobnosti jsme dostali do zlínského regionu,“ netají se Dušan Poloz.

Cena vstupenky na seminář je 500 Kč, přičemž kapacita haly je již ze tří čtvrtin naplněna. „Lístky je možné zakoupit u nás na hale nebo na emailu: rezervace.mesto-zubri.cz,“ dodal hlavní organizátor.