Podle ní je Zubří spolu se slovenským hostem v naší extralize Prešovem na prvním místě v návštěvnosti fanoušků, třetí je mistrovská Karviná. Naopak na opačném konci žebříčku je druhý regionální zástupce v Zubr Extralize Bystřice pod Hostýnem. Na zápasy loňského nováčka nejvyšší soutěže se přišlo podívat v průměru jen 347 fanoušků, což znamená předposlední místo.

V dlouhodobé části na zápasy svých miláčků v Zubří přišlo na dvanáct zápasů celkem 9950 lidí, což je průměr 829 na zápas. Venku se přišlo na zuberský celek podívat celkem 6261 lidí (průměrně 522 na zápas). Celkem zápasy vítěze základní části tedy sledovalo 16211 diváků, což je průměr 676 diváků na zápas. „Diváci jsou tady odjakživa skvělí, jsou důležitou součástí naší hry.

I díky nim se nám daří dostávat soupeře pod tlak, což je ve většině zápasů klíčovým faktorem k vítězství,“ pochválil fanoušky Zubří trenér Ivan Hargaš, jenž koučuje zuberský celek už čtvrtou sezonu. Stejná podpora jako v základní části samozřejmě čekala na hráče Gumáren také v prvním kole play off s Hranicemi, kde na oba domácí zápasy přišlo přes 1200 diváků a bubeníci a členové fan klubu rozjeli po strop nabitou halu do pořádných obrátek.

„Moc nám to pomáhá, dostává nás to takového zdravého varu. Naši fanoušci jsou skvělí a umí vytvořit pekelnou atmosféru, ve které se soupeři strašně špatně hraje,“ přidal se s poklonou příznivcům týmu hráč Jakub Kulišťák.

Další šichtu mají před sebou příznivci zuberského klubu v semifinále play off, ve kterém se Valaši střetnou s vítězem série Lovosice – Jičín, která je zatím 2:2 na zápasy.