Dlouholetý kantor a trenér atletiky dostal exkluzivní pamětní hodinky a také svůj vlastní portrét s podpisy všech členů štábu, se kterým dlouhá léta pořádali Valašskou laťku. Dojatý šéf závodu pak všem děkoval za skvělou spolupráci.

„Jsem moc rád, že jsem mohl vést takový podnik, jakým je Valašská laťka. Musím poděkovat všem spolupracovníkům, kteří po dlouhé roky odváděli perfektní práci. Teď už je ale čas předat to někomu dalšímu, kdo bude Valašské laťce ředitelovat a já pevně věřím, že se někdo takový najde," pověděl do mikrofonu všem přítomným Jan Kocián, bez něhož si lze jen stěží Valašskou laťku představit. Však ona také ani v příštích letech úplně bez něj nebude.

„Já samozřejmě úplně mimo nezůstanu, rád ještě s něčím vypomůžu, ale ředitelovat už bude muset někdo jiný," smál se odstupující ředitel. Podle něj bylo vždycky nejvíce vyčerpávající sehnat na závod odpovídající množství finančních prostředků.

„Ono to shánění peněz je v dnešní těžké době je čím dál tím horší. I proto bych rád obzvláště poděkoval všem sponzorům a partnerům, kteří nám na letošní Valašskou laťku přispěli," dodal Kocián.