Její výsledky radnice v těchto dnech zveřejnila. Budou sloužit jako jeden z podkladů pro zpracování plánu rozvoje tělovýchovy a sportu na území města.

„Celkem se do ankety zapojilo tři tisíce tři sta tři respondentů, což je více než reprezentativní vzorek z celkové populace města,“ pochvaloval si vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a cestovního ruchu Dušan Vrážel.

Podle něj velký zájem ze strany lidí svědčí o tom, že rozvoj sportu na území města jim není lhostejný a že se zajímají o nabízené možnosti aktivního prožití svého volného času.

Rožnovští přidělovali body celkem třiapadesáti sportům a pohybovým aktivitám, které je možné na území města aktivně nebo rekreačně provozovat.

Do ankety se mohli zapojit například prostřednictvím hlasování na webových stránkách města, čehož využilo více než dva tisíce dvě stě lidí.

„Z jednoho počítače bylo možné zaslat pouze jeden hlas. Tím jsme částečně zamezili tomu, aby jeden příznivec hlasoval pro svůj oblíbený sport vícekrát,“ přiblížil Vrážel.

Další možností hlasování byly dotazníky, rozšiřované prostřednictvím základních škol zřizovaných městem nebo vyplněním anketního lístku v rožnovském čtrnáctideníku Spektrum.

Největší počet bodů, osm set šest, dostal od obyvatel Rožnova florbal. O stodevětašedesát bodů méně přiřadili lidé házená a o dalších dvě stě osmdesát bodů méně si odnesl lední hokej.

Mezi dalšími aktivitami, které přesáhly alespoň stobodovou hranici, se umístily například volejbal, tenis, plavání, lyžování či tanec.