Ve čtvrtečním domácím přípravném zápase se slovenskou Povážskou Bystricí (30:28) se však Zubřanům velmi smolně zranily spojky Martin Vyjídák s Robertem Plškem.

Oba borci se tak přidali k Martinu Hrstkovi, který už dva týdny od zápasu s Prešovem laboruje se zlomenou čelistí.

„Je to obrovská smůla, že se v přípravném utkání zranili hned dva hráči a ještě k tomu spojky. O obou to vypadá na silné výrony kotníků a jen tak se nám do sestavy zpět nevrátí. Je to pro nás velká rána,“ posteskl si zuberský asistent Jiří Mika.

Plšek i Vyjídák ke zraněním přišli po poměrně obvyklých situacích.

„Nebylo to nijak přehnaně tvrdé utkání a ta zranění byla nezaviněná. Jeden špatně došlápl při střelbě z výskoku a druhý při přebírání míče do trháku,“ popsal smolné momenty Mika.

V sobotu v Lovosicích se tedy budou muset Zubřané obejít bez trojice výše zmiňovaných zraněných hráčů.

„Zbyly už nám jen čtyři spojky – Mika, Krupa, Randýsek a Kichner. A to není zrovna moc. Musíme se s tím nějak poprat,“ je smířen s těžkou situací zuberský asistent.

V Lovosicích nečeká oslabené Zubří žádná procházka růžovým sadem. Severočeši mají zatím z devíti utkání bilanci 6 – 3, mimořádně úspěšní jsou na své palubovce. V dosavadních čtyřech utkáních před svými fanoušky ani jednou nezaváhali.

„Jsou doma opravdu velmi silní. Porazili tam i Duklu Praha, což o něčem svědčí. Musíme podat výborný výkon založený hlavně na pbraně, abychom tam pomýšleli na úspěch,“ ví dobře Jiří Mika.