Nejprve dva smolaři. Velmi zklamaný byl Martin Hrachovec (spolujezdec Hana Vránská – Sichová, Škoda 130 RS), který se nedostal ani na start úvodní RZ. „Důvodem odstoupení byla zatím nezjištěná technická závada. Hodně jsme se chtěli svézt, ale od startu jsme ujeli pouze 30 metrů. Věřím, že si spravíme chuť v Okříškách na závěrečné soutěži K4 poháru,“ uvedl Martin Hrachovec. Před závodem se hodně očekávalo od Mirka Jakeše (spolujezdec Tomáš Jakeš, Mitsubishi Lancer EVO IX). Karlovický mladík zajel na úvodní zkoušce absolutně šestý čas. O erzetu dále se jejich Mitsubishi zastavilo nad Vesníkem s poškozenou poloosou.

Z valašských posádek, které sprint dokončily, se mohl nejvíce radovat Roman Michalík (Radim Orava, Mitsubishi Lancer EVO IX), který dokončil rally na skvělém 5. místě absolutně a stejné příčky mu náleží i ve skupině N a třídě N4. „Vsetínský sprint se mi velmi líbil. Nádherné rychlostní zkoušky. Poslední závod se nám velmi vydařil a i s výsledkem jsme maximálně spokojeni. S výsledkem v cíli jsme rozhodně nepočítali. Před startem jsme chtěli nakouknout do první desítky a výsledek je skvělý,“ zářil v cíli spokojený Michalík. Romana navíc jistě těší i šest časů v první desítce. Paradoxem potom je jediný, navíc náhradní čas, který ubral posádce jedno místo v pořadí.

Spokojený odjížděl ze Vsetína i Silvestr Mikuláštík (Róbert Baran, Subaru Impreza N14. „Moje působení v rally bylo asi takové, že jsme zkoušeli různá nastavení na autě, snažili jsme se bavit diváky a bavili jsme sami sebe,“ uvedl Silvestr Mikuláštík v cíli rally. Bavení diváků vyneslo posádku na 10. místo absolutně a osmé ve skupině N a třídě N4. Vsetínský Jaromír Tomaštík se představil ve voze Mitsubishi Lancer EVO IX společně s spolujezdcem Vladimírem Osičkou. „Pro nás to byla prakticky poloviční rally, ostatně jako vždy. Ze začátku jsme jeli možná až moc opatrně, ale jsme v cíli a jsme spokojeni,“ zhodnotil svou účast v rally Jaromír Tomaštík. Cílovou rampou projel Tomaštík na 16. místě absolutně a 13. místě ve třídě N4.

Jeden z favoritů soutěže Jaroslav Orsák (Karel Vajík, Mitsubishi Lancer EVO IX) si až na jednu erzetu počínal v rally velmi dobře. Z osmi rychlostních zkoušek zajel sedmkrát čas v TOP 5. „V závěru páté erzety jsme měli defekt, takže auto nezatočilo v levé zatáčce. Tím jsme se dostali mimo trať a trefili sloup. Při té příležitosti spadla spadla hadice od turba, kterou jsme museli na místě nasadit,“ vysvětlil propad z třetího na 38. místo v absolutním pořadí Jaroslav Orsák. Do konce rally Orsák dokázal vylepšit pozici na 22. místo absolutně. Těšit jej může i pohár za první místo v kategorii juniorů. Přišel – viděl – zvítězil. Tak by se dala charakterizovat jízda v podání Pavla Dohnala (Jiří Blažek, Mitsubishi Lancer EVO IX) ve třídě ZK. „Rally se mi líbila. Jenom je trošku škoda, že jsme se v závěru rally moc nesvezli. Z posledních tří erzet jsme závodili pouze jednou, ale i tak jsme s výsledkem spokojeni,“ uvedl v cíli Pavel Dohnal. Dvojice Dohnal – Blažek je klasifikována na 23. místě absolutního pořadí.

První klasickou rally si vyzkoušel Radim Sušeň (Zdeněk Hrůza, Mitsubishi Lancer EVO IX). Svou premiéru zvládl vsetínský jezdec velmi dobře a rally dokončil na 28. místě absolutně. Výborně se prezentovali také tři valašští jezdci ve třídě N3 a na pomyslné stupně vítězů nikoho nepustili. Vítězství si odvezl Roman Stromšík (Petr Měrka, Opel Astra OPC). „Bylo to chvilkami i dobré. Hlavně, že vyšlo počasí. Pokud se vyhraje je dobrá nálada, a to platí i u nás,“ zhodnotil sprint Roman Stromšík. Stříbrnou příčku ve třídě vybojoval Jiří Ševeček (Pavel Fišer, Renault Clio Sport). „Pěkný a vyrovnaný závod. Až do poslední zkoušky byly čtyři posádky velmi na těsno. S druhým místem ve třídě jsme velmi spokojeni,“ uvedl v cíli Jiří Ševeček. Pohár za třetí místo si domů odvezl Martin Kašík (Karel Uhřík, Renault Clio Sport).

Další pohár, tentokráte ve třídě N2, si za třetí místo vyjel Jaroslav Pešl (Radek Juřica, Honda Civic VTi). Do výčtu úspěšných posádek již zbývají pouze dvě. Obě startovaly v rámci K4 poháru ČR v rally ve třídě V a obě stanuly na bedně. První místo obsadil Roman Vaněk navigovaný Dianou Vaňkovou na Škodě 130RS. Druhé místo obsadila rovněž smíšená posádka, tentokráte však s dámou za volantem: Jarmila Hrachovcová – Jan Mikulík startující se Škodou 120S.

MIROSLAV VEBR