Druhou příčku na trati mezi Vsetínem, Jasenkou, Dušnou a Vsáckým Cábem, obsadil se ztrátou 1 minuty a 16 sekund David Zonyga (Bike Pro Racing), bronzový do cíle dojel v čase 29:51 jeho týmový kolega Matyáš Grygar z Valašského Meziříčí, čtvrtý skončil Ondřej Fukala ze Vsetína (30:04), pátý byl David Vahalík (30:35).

,,O motivaci v letošním ročníku Valašského krpálu bylo postaráno. Firma Coleman S.I. za překonání traťového rekordu vypsala prémii 10 000 Kč,“ upozornil stříbrný v cíli David Zonyga.

Ten se také domluvil s Michaelem Zeťákem a Matyášem Grygarem na taktice.

,,Já jsem měl závod rozjet v rychlém tempu pod Dušnou, potom měl držet tempo Grygar a závěr měl patřit Zeťákovi,“ plánoval se svými kamarády Zonyga.

Závod probíhal podle plánu, ovšem bez překonání traťového rekordu.

,,Já jsem pod Dušnou odpadl. Poté chvíli tahal tempo Matyáš Grygar a 5 kilometrů před cílem se probojoval na první příčku Zeťák. Michaelovi ale nejely pořádně nohy. Závod sice vyhrál, ale se 70 sekundovou ztrátou na traťový rekord,“ informuje David Zonyga.

Ten nakonec skončil na druhé pozici.

,,Pod Dušnou jsem se propadl na 9. příčku. Ve zbytku závodu jsem ale postupně předjel několik soupeřů, abych se v závěrečném spurtu, těsně před cílovou páskou posunul na 2. místo,“ prozradil ještě Zonyga.

Na Valašsku si zazávodila i kategorie ,,skládaček“, nebo ,,arabů“. To jsou kola, co mají řetěz, ale nemají přehazovačku.

Prvenství v této kategorii bral za čas 37:05 Marek Jochec, druhý byl Ivo Holec (44:50), třetí skončil Petr Šipula (50:21).

Závod žen ovládly mladé bikerky. Prvenství vybojovala teprve 16letá Kateřina Seidlová, jež na Vsáckém Cábu dosáhla času 35:52. Seidlová zároveň obhájila první příčku z loňského roku. Stříbro získala za čas 36:45 Michaela Bojková z Ostravy, třetí místo obsadila, Magdalena Ema Jaklová (Januška Kompresor Cycling, 36:52).

Ve Vsetíně uspořádali také běžecký závod. V něm na stejné trati, na jaké jeli cyklisté, závod mužů vyhrál v čase 59:49 Ondřej Navrátil ze Vsetína. Mezi ženami doběhla na zlaté pozici vsetínská běžkyně Viktorie Sofie Jaklová (1:16:42).

Do cíle letošního Valašského krpálu dojelo 153 cyklistů.

Start závodu byl na vsetínském Dolním náměstí. Cíl byl u horské chaty na Vsáckém Cábu.

Závod, v němž si zazávodil i Ján Svorada, doprovázela skvělá atmosféra. Podél trati ho sledovalo několik diváků.