„Pan Mičola mi tam dával rady ohledně jedno akce v útoku, kdy jsem se točil na špatnou stranu. Jsou to cenné zkušenosti a takovým radám musím naslouchat,“ hlásil těsně po utkání jeden z mladíčků v zuberském dresu Petr Šlachta. Po konzultaci s asistentem se ještě stihl přidal ke spoluhráčům, poplácal si s fanoušky a mohl spokojeně slavit vítězství nad Hranicemi. A pro mladého pivota to bylo utkání velmi povedené. Do sestavy Zubří se Petr Šlachta podíval poprvé od konce listopadu, kdy ho zabrzdilo zranění. Na palubovce strávil slušnou porci minut, zahrál si v obraně i v útoku. Svému týmu přispěl i dvěma brankami. „Určitě jsem spokojen a rád, že jsem dostal takový prostor. Mrzí mě asi je n jedna jasná šance, kterou jsem nedal, ale jinak v pohodě zápas,“ pochvaloval si vítězný duel Šlachta, jenž se svými 201 centimetry má ideální proporce na post pivota.

Zubřané určili ráz utkání už v prvním poločase, který vyhráli o sedm branek. „Věděli jsme, že Hranice v boji o šestku potřebují bodovat a že do toho půjdou naplno. Byli jsme na ně připravení a naštěstí jsme se sami chytili hned zkraje utkání. Ten začátek nám hodně pomohl, hráli jsme pak více v klidu,“ líčil utkání ze svého pohledu Petr Šlachta. Valaši se především chtěli vyvarovat zaváhání z předchozího zápasu s Plzní, kdy nezachytili začátek, pak se celý zápas trápili a vyhráli až po boji o dvě branky. „Trenéři nás na začátky zápasů upozorňují vždycky, ale teď po Plzni to bylo ještě důraznější. Jsme rádi, že jsme to zvládli a úvod patřil nám,“ podotkl 19letý student gymnázia, jehož letos čeká maturita.

Ve své první extraligové sezoně si Šlachta zahrál v podzimní části osm utkání v nejvyšší soutěži, v nichž dal pět branek. Od konce listopadu už kvůli zranění nehrál, proti Hranicím zažil povedený comeback. V sobotním duelu ke svým pěti brankám z podzimu přidal po dobrém výkonu další dvě trefy. Jednu hned v první půli, to zvyšoval na 8:6 pro Zubří. Druhý gól však byla mnohem zajímavější a pro zuberského fanouška i trochu překvapivý. Pět minut před koncem za desetibrankového vedení Zubří byl totiž právě mladíček Šlachta faulován na brankovišti v jasné šanci. Sudí ukázal na značku sedmimetrového hodu, ale k exekuci se neodebral žádný z obvyklých zuberských střelců. Střílet ji šel sám faulovaný Šlachta. „Vůbec jsem to nečekal. Po faulu na mě trenér Mika ukázal, že mám jít střílet. Tak jsem šel,“ líčil Šlachta svůj velký moment. Proti velezkušenému bardovi Kučerovi mladý učeň uspěl. „Myslím, že to trochu tečoval, ale hlavně, že to tam spadlo,“ usmíval se zuberský pivot. Trenér Mika po zápase svoje rozhodnutí poslat na sedmičku benjamínka Šlachtu odůvodnil následovně. „V tréninku střílí Petr sedmičky výborně. Tak jsem si říkal, že když byl zápas už rozhodnutý a navíc byl faul na něj, tak ať si sedmičku zkusí i proti Pepovi Kučerkovi. Střela to sice nebyla zrovna dvakrát povedená, ale prošlo mu to tam,“ smál se kouč Jiří Mika.