Celkem jich do jižních Čech odcestovalo třináct a Roman Stromšík, Martin Hrachovec, Jiří Daněk a Josef Palacký si vyjeli pohárová umístění.

Valašským posádkám se vesměs dařilo. Jen tři dvojice rychlou a technicky velmi náročnou soutěž nedokončily. Velmi krátké svezení zažil na Vysočině Tomáš Kubiš, kterému se „podařilo“ vylomit kolo u svého Mitsubishi již na úvodní zkoušce sprintu.

Hodně zklamaný odjížděl domů i Jaroslav Pešl. Meziříčský jezdec zajížděl s Mitsubishi velmi slušné časy a v polovině závodu figuroval na 16. místě absolutního pořadí. Ze hry jej ovšem vyřadila poškozená brzdová hadice na 5. RZ.

Celou soutěž dokončil, a přesto byl zklamaný. Řeč je o Tomáši Růžičkovi se Subaru, který startuje za tým Jaromíra Tomaštíka. „Růža“ se pohyboval s časy v polovině druhé desítky startujících a závod si užíval. Jeden výlet za letmým cílem a následné navrácení na trať až za stopkou ovšem znamenalo diskvalifikaci ze soutěže.

Zbývající posádky již byly úspěšné. Nejvýše z Valachů vystoupal Pavel Dohnal usedající do Mitsubishi Lancer EVO IX. V cíli byl hodnocený společně se spolujezdcem Jiřím Blažkem na 20. příčce absolutně a ve třídě N4 obsadili kluci 9. místo. „Závod jsme si užívali. Hlavně jsme opět splnili cíl daný před soutěží, a to dojet na lepším místě, než bylo naše startovní číslo, což jsme splnili,“ ohlédl se za soutěží Pavel Dohnal. Pátý sprint sezony si nenechal ujít ani Jakub Klestil navigovaný Lukášem Karlíkem. Rožnovský jezdec dovezl posádku do cíle na 27. místě absolutně a ve třídě N4 obsadil 12. příčku. Odměnou za těžký závod bylo pro mladou dvojici 3. místo v juniorské kategorii.

Stylem start – cíl zvítězili na jihočeském sprintu ve třídě N3 Roman Stromšík s Petrem Měrkou na voze Opel Astra OPC. Jezdec z Hrachovce byl nejrychlejší na všech osmi měřených erzetách a o úsměv v cíli jej nepřipravila ani časová penalizace za kontakt s retardérem. „Pěkná a těžká soutěž. Původně jsme tady ani nechtěli startovat, ale nyní toho nelituji. Auto fungovalo bez problému a závodem jsme se oba bavili,“ popsal dojmy po skončení soutěže Roman Stromšík.

Pohár za 2. místo ve třídě V obsadila vsetínská dvojice Martin Hrachovec – Hana Vránská Sichová. „RZ byly postavené doslova na pětníku, měly rychlé úseky a vedly krásným prostředím. A až na to neuvěřitelné vedro a mírný kontakt s místním plotem jsme moc spokojení. Co si přát víc, než si k narozeninám nadělit takové krásné umístění. Byli jsme druzí ve třídě a 11. v rámci absolutního pořadí K4 Poháru ČR. Doufejme, že se nám takto dobře povede i na další soutěži v Pačejově,“ zkonstatoval v cíli Martin Hrachovec. Ve stejné třídě byla v cíli oceněna i meziříčská posádka Josef Palacký navigovaný Tomášem Výmolou na Škodě 120 S. Palacký obsadil mezi historiky třetí místo.

MIROSLAV VEBR