A protože to samé se nedá říct o jeho spoluhráčích Bechném, Stržínkovi a Třeštíkovi, kteří jsou s malou pauzou vlastně zranění skoro celou probíhající sezonu, tak na palubovce stráví mnohem více času, než je zvyklý. Řeč je o zuberském házenkáři Svatoplukovi Pernicovi.

Především kvůli absenci Bechného a Třeštíka, kteří jsou oba pivoti, posílá trenér Gumáren Jiří Mika na palubovku velmi často Svatopluka Pernicu. Jeho úkolem je nahradit své zraněné kamarády a postavit se na brankovišti pivotům soupeře. Bezmála 190 centimetrů vysoký hráč to však nemá zrovna dvakrát jednoduché. Výšku by sice jakž takž měl, ale podle jeho slov mu chybí hlavně nějaký ten kilogram navíc. „Nejsem na toho klasického pivota nijak dobře stavěný. Vždyť nemám ani osmdesát kilo, takže je to někdy hodně těžká práce,“ smál se po nedělním vítězném utkání s Přerovem Svatopluk Pernica.

I díky jeho příspěvku v defenzivě zuberský tým nedovolil žádné překvapení a Hanáky jasně přehrál (33:20). Zubřané byli za očekávané vítězství rádi. „Hrajeme teď pořád v oslabené sestavě a snad vždycky nám někdo chybí. Proto jsme se na zápas hodně koncentrovali, abychom nic nepodcenili. Chtěli jsme hlavně doma vyhrát. Snažili jsme se plnit trenérovy pokyny a vyšlo to. Sice jsme udělali celkem hodně technických chyb, ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ hodnotil zuberský házenkář sobotní duel 13. kola Zubr extraligy.

Pernica si při zmiňovaných absencích pivotů zahrál proti Přerovu velkou porci minut. „Jsem rád, že teď více hraji, ale je to většinou fakt makačka. Na ty těžké pivoty soupeře mi chybí mi někdy výška a skoro pokaždé kilogramy. Ale jak říkám, hlavní je, že hraji a za to jsem rád,“ přikyvoval spokojeně 25letý odchovanec zuberské házené.

S přibývajícími zápasy v nahuštěném extraligovém programu už se však začíná zuberský defenzivní specialista těšit na blížící se dlouhou vánočně-novoroční pauzu. „Zápasů je hodně a v kombinaci se zaměstnáním je to na těle cítit, to se musí uznat. Postupně v průběhu sezony přibývá takových drobnějších zranění, se kterými se ale dá hrát. Už se ale musím přiznat, že se celkem těším, až bude dlouhá vánoční pauza a budu moci navštívit doktora a všechno nějak doléčit,“ pousmál se Svatopluk Pernica, jenž letos nastoupil v Zubr extralize za Gumárny k deseti utkáním a dal sedm branek.

Ještě před dvouměsíční pauzou čekají na házenkáře Zubří dva velké a důležité zápasy. Nadcházející neděli 5. prosince zajíždějí na palubovku mistrovské Karviné (10.30, živě přenáší ČT 4 sport) a v sobotu 11. prosince v netradičním čase od 17.30 hodin přivítají doma Lovosice. Tento zápas pak bude na ČT 4 sport v záznamu v neděli dopoledne. „Jsou to pro nás poslední dva extraligové zápasy v tomto roce. Na odpočinek a doléčení všeho možného budeme mít pak dost času. V těch dvou duelech necháme tam všechno,“ slíbil velký bojovník Svatopluk Pernica.