Na závodě v rámci přeboru Moravy, který se jel o uplynulém víkendu na trati v Brankách byli Valaši ve čtyřech kategoriích z celkových sedmi na stupních vítězů. Na první místo dosáhli hned tři Valaši – Tomáš Pala, Daniel Klvaňa a Marcel Podešva.

V Brankách u Valašského Meziříčí si dali dostaveníčko motokrosaři na druhém podniku seriálu přeboru Moravy. Závodilo se ve třídách do 50, 65, 85 ccm, dále soutěžili junioři do 19 let, třída do 125 ccm dvoutakt, hobby kategorie a volný závod. Pořadatelé z Motokros veterán klubu Valašské Meziříčí připravili pro jezdce motokrosovou trať, na které bylo 17 skoků různé délky a náročnosti. Pořadatelé průběžně po celý den kropili trať, ale i přes nesporné úsilí se jim trať nepodařilo udržet v úplně nejlepším stavu a při závodech se hodně prášilo.

Nejslabší třídu ovládl sedmiletý Tomáš Pala z Branek

Třída 50a 65ccm jela zkrácený okruh a suverénem na trati byl ve třídě do 50 ccm domácí borec Tomáš Pala z Branek, který vyhrál obě závodní jízdy. Je to již druhé vítězství ve dvou závodech a vede celý seriál Přeboru Moravy. Ve třídě do 65 ccm byl z domácích jezdců třetí Zbyněk Novák reprezentující Motokros veterán klubu Valašské Meziříčí a o jeho umístění se rozhodovalo ve druhé jízdě na cílové čáře. „Jel druhý závod v letošní sezóně skoro bez tréninku, když byl před čtrnácti dny byl nemocen a v Bílovci před týdnem jel na nové motorce,“ řekl spokojený otec Zbyňka Nováka.

Stopětadvacítky vyhrál Daniel Klvaňa

Ve třídě 125ccm 2T zvítězil Daniel Klvaňa Motokros veterán klubu Valašské Meziříčí jinak z Kladrub, jenž byl hodnocen v obou jízdách jako nejlepší v této třídě. „Až na tu velkou prašnost to byly pěkné závody. Je to můj první zlatý věnec v mém motokrosovém závodění,“ pochvaloval si po závodě Daniel Klvaňa, jenž týden před závodem v Brankách vybojoval v Bílovci druhé místo.

V hobby třídě byl nejlepší z našeho regionu Jiří Děckuláček z Ratiboře, jenž dojel jako pátý.

Ve volném závodě byli na bedně hned vda Valaši

olného závodu se zúčastnilo 20 jezdců a první místo obsadil Marcel Podešva z Velkých Karlovic, jehož na stupních vítězů doplnil Pavel Románek z Valašské Bystřice.

Další závod se pojede v Brankách již za tři týdny v sobotu 30. května, a sice endurosprint.

VÝSLEDKY

Třída 50 ccm: 1. Tomáš Pala (Branky), 2. Jiří Matěj (SMS Morava) 3. Lukáš Vrtal (Vrtal racing team). Třída 65 ccm: 1. Jiří Pach (Cross Jipax) 2. Rychard Šikiňa (Slovensko), 3. Zbyněk Novák (Motokros veterán klub Valašské Meziříčí). Třída 85 ccm: 1. Martin Krč (Světnický motosport), 2. Jakub Zmeškal (SMS Morava), 3. Kamil Válek (SMS Morava). Junioři: 1. Michal Mádr (SMS Morava), 2. Miroslav Janáč (GT Alarm), 3. David Matocha (M-tur team). Třída 125 2T: 1. Daniel Klvaňa (Motokros veterán klub Valašské Meziříčí), 2. Lukáš Malina (SMS Morava), 3. Jakub Jiříček (SMS Morava). Hobby: 1. Vratislav Lang (SMS Morava), 2. Jarolím Valenta (SMS Morava), 3. Adam Klinko (Loukov), … 5. Jiří Děckuláček, … 8. Ondřej Liškutin (oba Ratiboř), … 12. Jiří Pala (Branky). Volný závod: 1. Marcel Podešva (Velké Karlovice), 2. Jakub Strachota (SMS Morava), 3. Pavel Románek, 4. Miroslav Šimčík (oba Valašská Bystřice).

JIŘÍ JUROŠKA