Biker z Valašských Klobouk dosáhl v podniku podporovaném městem Brumov-Bylnice a brumovským oddílem Kolo-běžky, složeném ze dvou závodů, výsledného času 48:40. Stříbrnou pozici obsadil Michal Mana. Ten byl v cíli o 32 sekundu pomalejší. Třetí místo vybojoval Tomáš Mana (oba Štítná nad Vláří, 52:30), čtvrtý byl díky času 55:53 Adam Šánek z Návojné, pátý skončil Jaroslav Buchtík z Trenčianských Teplic (56:16).

Pavel Ovesný se v závodu O krále Holého vrchu představil potřetí v kariéře. Poprvé si v něm zazávodil v roce 2016, kdy do cíle dojel na stříbrné pozici. V loňském roce v něm vybojoval také první příčku. V týdnu před letošním ročníkem si byl v rámci tréninku obě trasy projet. Proto ho nezaskočilo ani počasí, ani terén v Bílých Karpatech.

,,V kopcích v okolí Brumova-Bylnice to byl můj poslední závod v letošní sezoně. Proto jsem se snažil na něho dobře připravit a chtěl jsem si ho užít. A kdyby se mi na trati nedařilo, tak jsem chtěl soupeře alespoň potrápit,“ plánoval Pavel Ovesný.

Ten se hned po startu prvního závodu u Hasičské zbrojnice v Brumově-Bylnici probojoval na první místo. Za ním jeli Michal Mana a Tomáš Mana. V závěru se ho udržel pouze Michal Mana.

,,Ve druhém závodu z Nedašova jsme pak s Michalem Manou jeli společně až pod závěrečné stoupání po lesní cestě. Protože pršelo, tak to v kopci klouzalo. Déšť mi nevadil, bylo ale nutné se na jízdu maximálně soustředit. V tomto úseku jsem si na čele vytvořil malý náskok. V závěru jsem ještě zrychlil a dojezd do cíle jsem měl pod kontrolou,“ upozornil na klíčové momenty Ovesný.

Triumf na kopci nad Brumovem-Bylnicí pak oslavil tradičním a oblíbeným způsobem.

,,Nejprve po vyhlášení výsledků při příjemném posezení s ostatními účastníky závodu v restauraci Pod hradem v Brumově-Bylnici a pak doma dobrou kávou a pořádným kusem hořké čokolády. A večer jsme si s manželkou Romanou otevřeli malou lahvinku červeného vína,“ svěřil se ještě Ovesný.

Na Valašsku si zazávodily také ženy. Prvenství mezi nimi vybojovala Silvie Zvonková (Valašské Klobouky, 1:06:51). Druhá do cíle dojela se ztrátou 9 minut a 53 sekund Eva Maliňáková ze Vsetína, třetí místo brala za čas 1:19:37 Petra Holznerová (Valašské Klobouky. Čtvrtá skončila Věra Lysáčková z Brumova (1:25:03).

,,V poslední době se až ráno rozmýšlím, jestli se konkrétního závodu zúčastním. Ale protože se už znám, tak vím, že by mě večer mrzelo nezazávodit si. Proto jsem se u brumovské Hasičské zbrojnice postavila na start. Chtěla jsem také podpořit pořadatele, protože mám závod o Krále Holého vrchu ráda,“ vysvětlovala s úsměvem Silvie Zvonková.

Na oblíbené první trase z Brumova-Bylnice použila osvědčenou taktiku.

,,Už po startu prvního závodu jsem jela rychle. Problémy mi nedělalo ani počasí, kdy už v průběhu prvního výjezdu na Holý vrch začalo pršet,“ tvrdí bikerka z Valašských Klobouk.

,,Druhý závod z Nedašova už pro mě nebyl tak náročný. Musela jsem si však dávat pozor, aby mi po prvním výjezdu na Holý vrch neztuhly nohy. Chladno na začátku nebylo příjemné. Nicméně do cíle jsem dojela bez problémů na první příčce,“ potěšil zisk zlaté pozice Silvii Zvonkovou.

Na pozávodní relax ale neměla bikerka z Valašských Klobouk čas.

,,S manželem Milanem a dětmi jsme odpoledne odjeli na rodinnou oslavu do Zlína,“ prozradila ještě Zvonková.

,,První závod s hromadným startem byl dlouhý 6 kilometrů a měl převýšení 504 metrů. Odstartoval u Hasičské zbrojnice v Brumově-Bylnici. Druhý měřil 6,8 kilometru a měl převýšení 417 metrů. Ten startoval Gundersenovou metodou u Ranče U Sedmi kulí v Nedašově. Oba měly cíl na Holém vrchu,“ popsal obě trasy zajímavého bikerového podniku na Valašsku jeden z pořadatelů František Jedlička.

Letošní ročník závodu O krále Holého vrchu doprovázelo typické podzimní počasí. Na startu v Brumově-Bylnici bylo 13 stupňů. Na startu v Nedašově bylo10 stupňů. V cíli na Holém vrchu v nadmořské výšce 830 metrů pršelo. Tam teploměr ukazoval 6 stupňů.