Zápasy základních skupin začnou v sobotu ráno v hale Na Lapači ve Vsetíně (od 7.30 hodin) a v hale v Hovězí (8). Na zápasy play off dojde přibližně v 14.30 hodin v hale Na Lapači.

Diváci a fanoušci nohejbalu na Valašsku se i tentokrát mají určitě nač těšit. Podobně jako loni přijede prakticky celá světová špička, na Valašsku se utkají nohejbalisté z pěti zemí – Česka, Polska, Maďarska, Rumunska a Slovenska. „Diváky určitě čeká kvalitní nohejbalová podívaná, chybět nebude žádný z týmů, které v uplynulých letech turnaji kralovaly. Podle mě půjde snad o nejlépe obsazený ročník vůbec," zve na skvěle obsazený turnaj šéf oddílu NK Climax Vsetín a hlavní organizátor klání Vít Zgarba.

Triumf přijede do Vsetína obhajovat tým Modřic i další špičkové mančafty jako například Liapor Karlovy Vary, Šacung Benešov či Košice. Do boje o prvenství jistě budou chtít zasáhnout i domácí týmy. „Nasadíme tři formace. Nejvíce se asi očekává od loni i předloni bronzové sestavy Brutovský, Perun, Gebel se střídajícím mladíkem Valou. Perun s Brutovským jsou desetinásobní mistři světa, i proto už by snad i bylo na čase, aby náš Austin cup vyhráli," usmívá se před vypuknutím turnaje Zgarba. Šéf turnaje zároveň dodal, že určitá očekávání vkládá i do dalších dvou vsetínských týmů. Pod hlavičkou B týmu nastoupí Vichtora, Plachý, Pavelka a Stanislav Tomek, v C týmu budou hrát Gargulák, Hyžák, Nezval a Miroslav Tomek. „Jsme samozřejmě zvědaví, jak si povedou i tyto dva týmy. Konečně se nám dal zdravotně do kupy Plachý, a tak možná i od jeho trojky můžeme čekat zajímavé výsledky. Uvidíme," těší se na boje Austin cupu Vít Zgarba.

Pro nohejbalisty Vsetína bude Austin Cup skvělým testem před blížícím se startem extraligy, kterou Climax bude letos hrát počtvrté v řadě a konečně se bude chtít probít do první čtyřky, která jim stále uniká.

Zápasy základních skupin Austin cupu 2014 začnou v sobotu ráno v hale Na Lapači ve Vsetíně (7.30 hodin) a v hale v Hovězí (8). Na zápasy play off dojde přibližně ve 14.30 hodin v hale Na Lapači.