Valaši by však za určitých okolností mohli druhou ligu ve městě udržet i pro příští sezonu 2011–12. Záležet však už nebude jen na samotném Valašském Meziříčí, ale i na jiných klubech.

Možností je několik, ale nejreálněji se jeví odkoupení druholigové licence od některého z klubů, které si vybojují účast ve druhé lize jako vítězové oblastních přeborů. „Už teď probíhají nějaká předběžná jednání. Je tam několik možností. Například v severomoravském oblastním přeboru vypadá na postup Opava C, která druhou ligu údajně hrát nechce,“ naznačuje meziříčský asistent Martin Röhrich. Podobná je údajně i situace v případě Husovic, které mají nakročeno k postupu v jihomoravském oblastním přeboru. „Všechno je to zatím spíše na začátku. Přebory se hrají až skoro do poloviny května. Pak budeme určitě vědět více,“ poznamenává meziříčský asistent.

Jednou z možností je i ta, že by druhou ligu vybojovalo béčko Valašského Meziříčí. Tým vedený trenéry Petrem Nachtmannem a Janem Odstrčilíkem hraje s mladičkým týmem složeným převážně z meziříčských odchovanců oblastní přebor střední Moravy a vede si tam velmi dobře. Dvě kola před koncem základní části je rezerva Valmezu na druhém místě tabulky. V bojích první čtveřice o postup tedy chybět nebude a nemusí být bez šance na postup. „I toto je samozřejmě možnost, i když v této skupině vyhlásila útok na postup Olomouc, která je zatím v soutěži suverénní. Uvidíme, jak se vše vyvine,“ dodal Röhrich.