Většina ze sedmi závodů, přesně pět podniků, se pojede na trati v Brankách. Z výše jmenovaných podniků na Valašsku už jsou odjety tři. Na začátku května se jel volný závod v motokrosu na Zašovské skále a první dva podniky už má za sebou i trať v Brankách nedaleko Valašského Meziříčí, kde se o předminulém víkendu jel endurosprint a také cross country, přičemž oba závody se započítávaly do seriálu ÚAMK Cup 2007.

Nejbližší akcí bude motokrosový přebor Moravy družstev, který se měl původně jet v Brankách v neděli 29. července, ale odložil se na srpnový termín. Přebor Moravy družstev v motokrosu na trati v Brankách totiž kolidoval se závodem mistrovství světa MX1 a MX2 v Lokti nad Ohří, proto přeložili pořadatelé tento závod na sobotu 11. srpna.

Na start se přihlásil i letošní mistr republiky v superkrosu Michal Votroubek. O startu v Brankách uvažuje i úřadující mistr Evropy v Enduru Roman Michalík, jenž je i letos po odjetí dvou závodů v ME průběžně na prvním místě v absolutním pořadí i ve své třídě E2 do 450ccm. „Týden po motokrosu startuji ve Finsku na předposledním závodě mistrovství Evropy v Enduru.

Závod v Brankách mě láká, protože trať po úpravách je velmi rychlá a skoky, které se upravily jsou bezpečné a skáče se na nich dosti daleko,“ podotkl Roman Michalík. Další závody na Valašsku pak není třeba představovat. V sobotu 15. září se na stejné trati v Brankách pojede čtvrtý díl ÚAMK Cupu a tentokrát to bude endurosprint.

Dalším podnikem bude tradiční a divácky mimořádně oblíbená Zděchovská grapa, která se letos pojede první neděli v září, konkrétně 2. září a pojede se jako přebor Moravy. Jako obvykle posledním závodem sezony na Valašsku bude již devátý ročník Memoriálu Libora Podmola, který se pojede tradičně jako tříhodinovka dvojic 27. října v Brankách.