Oba borci se od začátku pustili do utkání s vervou a přiváděli střelce k nechápavému kroucení hlavou. „Nebýt Milana Maliny, tak dva body nemáme a doma prohrajeme,“ shrnul stručně a dosti výstižně to hlavní kapitán házenkářů Zubří Martin Stržínek. On sám byl také jedním z hrdinů utkání, když pomohl svému týmu osmi brankami. Navíc dal i poslední tři góly domácích, když se všechno lámalo. Pozornost však od sebe skromně přesouval právě na oba muže mezi tyčemi. „Oba brankáři byli skutečně skvělí. Motlík byl mimořádně úspěšný a chytal všechno odevšad. Jenže my jsme naštěstí měli Milana Malinu, a ten nezůstal nic dlužný. Oba pochytali neskutečné množství vekách šancí. To snad byl od obou i výkon hodný reprezentace,“ ocenil vysmátý kanonýr Zubří výkon obou čarodějů mezi tyčemi.

Mimořádně povedeného vystoupení obou gólmanů si všimnuli i oba trenéři. „Je až neuvěřitelné, jaké výkony vzhledem ke svému věku předvádí Motlík, klobouk dolů,“ vysekl poklonu na adresu 41letého plzeňského brankáře kouč Zubří Jiří Mika, sám bývalý vynikající gólman. Podobně to viděl i jeho protějšek. „Brankáři byli hlavními postavami zápasu, bylo to jejich představení,“ přitakal kouč Západočechů Martin Šetlík.

Zubří proti Plzni, která bojuje o první šestku, začalo zdaleka nejhůře v celé sezoně. Stav 0:4 v 10. minutě utkání? To v Zubří asi nepamatuje vůbec nikdo. „Ten začátek byl z naší strany špatný. Vůbec jsme se nedostali do aspoň průměrného tempa. Sami jsme dostali Plzeň na koně. Hráli jsme zbrkle, stříleli jsme z nepřipravených pozic a tím jsme vlastně jen rozchytali gólmana Motlíka,“ viděl hlavní příčiny trápení z úvodu utkání Stržínek. Na domácím týmu se podle všeho do určité míry podepsal náročný program posledních týdnů, kdy kvůli nedávnému pohárovému dvojzápasu se Sportingem Lisabon museli Valaši odehrát dva zápasy namísto víkendu uprostřed týdne. „I to mohlo hrát svou roli. Po zápase na Dukle jsme byli dost zbití, dalo nám to utkání všem zabrat. Asi i proto jsme se dostávali do tempa pomaleji. Trošku na nás byla psychická deka. Trápili jsme se a nehráli v takové pohodě jako v posledních kolech. Byly to nervy od začátku do konce a rozhodně to nebyl pro fanoušky krásný zápas. Ale urvali jsme to a to se cení,“ oddechl si Martin Stržínek.