Natálie Švecová na východě Čech vybojovala páté a šesté místo, Nela Lušovská tam brala šestou příčku, Jakub Jirsák si zaknihoval zisk desáté pozice a desátá byla rovněž Markéta Krupová.

,,Žákovské kategorie se v Českém biatlonovém poháru sešly téměř po dvou letech. V Letohradě si ve všech kategoriích celkem zazávodilo 291 dětí, kdy v některých kategoriích startovalo přes 50 závodníků. Na programu byly sprinty a sprinty se skupinovým startem. Běhalo se klasickou technikou,“ informoval Michal Bitala, rožnovský trenér.

Toho výkony jeho svěřenců potěšily.

,,Ti ale bez tak dlouhé závodní konfrontace nevěděli, co můžou od soupeřů čekat. V Letohradě se jim však dařilo. Natálie Švecová v obou závodech dokázala prodat formu v běhu i ve střelbě. Podobně na tom byla i Nela Lušovská. Nela se ovšem potýkala s trochu pomalejší střelbou. Ani Markétě Krupové nemám co vytknout. Snad je dvě minely v závodu ve sprintu se skupinovým startem, které ji připravily o ještě lepší umístění. Jakuba Jirsáka trápí nevyrovnanost výkonů, kdy se po sobotním nezdaru v neděli ukázal v úplně jiném světle. Jeho silnější stránkou je běh, ve střelbě má ještě rezervy, ale pro posun vpřed je potřeba zapracovat na obojím“ hodnotil mladé rožnovské biatlonisty jejich trenér.

Bitala ale chválí celý žákovský tým z Rožnova pod Radhoštěm.

,,V celorepublikové soutěži klubů jsme po prvním kole Českého poháru na osmém místě. Mezi oddíly z Moravy nám patří druhá příčka. Na první pozici mezi moravskými kluby je Nové Město na Moravě, třetí je Břidličná, čtvrtá Střelka Brno a pátý Vsetín Bobrky. V celorepublikovém žebříčku jsou před námi velkokluby se špičkovým zázemím v podobě zasněžování a možnosti každodenního tréninku na sněhu jako Letohrad, Jilemnice, Krkonoše a Nové Město na Moravě. O tom se nám i ostatním valašským klubům může jenom snít. My v letošní teplejší zimě musíme využívat tréninkové možnosti typické pro letní období. Proto mě velmi těší, že v pořadí oddílů jsme například před Jabloncem nad Nisou, který je střediskem reprezentace Česka,“ raduje se Michal Bitala z povedeného startu svých mladých svěřenců do zimní biatlonové sezony.

VÝSLEDKY 1. KOLA ČESKÉHO POHÁRU ŽACTVA V BIATLONU 2021 - 2022:

Závod ve sprintu:

Žáci M 15: 18. Jakub Jirsák (Rožnov pod Radhoštěm), 20. Ondřej Hubáček (Biathlon Halenkovice).

Žáci M 14: 17. Adam Kovář (Bystřice pod Hostýnem), 19. Filip Pop (Vsetín Bobrky).

Žáci M 12: 14. Šebastián Halata (Vsetín Bobrky)

Žákyně W 15: 11. Markéta Krupová, 12. Nela Lušovská, 19. Kristýna Hegarová (všechny Rožnov pod Radhoštěm).

Žákyně W 14: 6. Natálie Švecová (Rožnov pod Radhoštěm), 18. Monika Železníková (Biathlon Halenkovice).

Žákyně W 13: 16. Ella Mičolová (Rožnov pod Radhoštěm).

Žákyně W 12: 13. Viktorie Sofie Jaklová (WOCO Vsetín).

Závod ve sprintu se skupinovým startem:

Žáci M 15: 10. Jakub Jirsák (Rožnov pod Radhoštěm).

Žáci M 13: 16. Ondřej Hubáček (Biathlon Halenkovice).

Žáci M 12: 11. Šabastián Halata (Vsetín Bobrky).

Žákyně W 15: 6. Nela Lušovská, 10. Markéta Krupová, 14. Kristýna Hegarová, 17. Luisa Camfrlová (všechny Rožnov pod Radhoštěm).

Žákyně W 14: 5. Natálie Švecová (Rožnov pod Radhoštěm)

Žákyně W 13: 12. Ella Mičolová (Rožnov pod Radhoštěm).

Žákyně W 12: 12. Viktorie Sofie Jaklová (WOCO Vsetín).