„Byl jsem rád, že jsem dostal šanci a snažil jsem se ji maximálně využít,“ přiznává mladý házenkář, který v Zubří hraje převážně v defenzivě.

S házenou začínal Hybner na Valašsku, později si zahrál i za Přerov nebo Žeravice.

„Začínal jsem jako brankář, ale pak jsem přešel na spojku. Teď hraji na pivotu, kde se líbí asi nejvíc,“ dodává zuberský házenkář.

V sobotním zápase jste ani jednou neprohrávali. Věřili jste si na soupeře?
Bylo důležité, že jsme dobře začali. Obrana se nám dařila po celý zápas, zvláště pak na začátku druhé půle. Podržel nás i brankář. Díky tomu jsme mohli přecházet do rychlého útoku a soupeře tím uběhat. Potom šlo i vidět, že už nemohli.

V závěru utkání váš náskok ale stáhli, jak to?
Polevili jsme trochu v obraně a přestalo se nám dařit v útoku. Neproměňovali jsme šance ze spojek. Ale důležitá je výhra a dva body.

Přesto vás může nakonec mrzet horší vzájemný zápas.
V time-outu nás na to trenér upozorňoval, že potřebujeme vyhrát alespoň o šest branek. Bohužel se nám to nepodařilo. Snad to ale nakonec nebude rozhodovat.

Vy jste přišel na hřiště na začátku druhé půle, bylo třeba vyztužit obranu?
Většinou mě tam trenér posílá ve druhém poločase podle toho, kde střídáme. Tak, abych to měl co nejblíž k lavičce. Jsem rád, že jsem dnes dostal tolik prostoru a snažil jsem se důvěru trenéra maximálně využít. Dlouho se mi moc nedařilo, tak snad jsem to dnes prolomil.

V současnosti nastupujete i za Bystřici pod Hostýnem, vyhovuje vám takové herní vytížení?
Určitě. V Bystřici trávím daleko více času na hřišti a je to pro mě další šance se rozvíjet. Původně jsem tam šel jako pivot, ale teď jsem spíš na spojce, kterou jsem dříve taky hrával. Navíc tam chodím nejen do obrany, ale i do útoku.

Nemrzí vás, že v Zubří se do útoku nedostáváte?
Každý chce samozřejmě víc dávat góly, než jen bránit (úsměv). Na druhou stranu to chápu. Letos jsem přišel z dorostu a máme dva reprezentační pivoty. Mě to v obraně baví a mám pocit, že mi to tam jde i líp než v útoku (úsměv).

Na konci sezóny odchází pivot Zeman do Německa, dostanete více prostoru?
Ještě je před námi hodně zápasů, takže tyhle věci s klubem vůbec neřešíme. Teď jsou pro mě důležitější následující zápasy.

Hned v tom příštím vás čeká pražská Dukla.
Bude to jedno z nejdůležitějších utkání sezóny. Už v neděli proto máme lehčí trénink, kde si zopakujeme některé věci, co potřebujeme. Od pondělí už pojedeme na plno přípravu na Duklu, kterou musíme v úterý porazit.

Autor: DAVID JANOŠEK