ZUBŘÍ – KOPŘIVNICE 29:22 (11:9)

Domácí házenkáři vstoupili do nové sezony pravou nohou. S Kopřivnicí od začátku vedli, a i když to nebylo nijak velkým rozdílem, stále měli utkání pod kontrolou. „Ze začátku to sice bylo trošku rozhárané, ale postupem času se kluci zlepšovali. Od šesté minuty jsme z vyrovnaného stavu utekli na 10:4, tam jsme se chytili," připomněl trenér Zubří Jiří Mičola jeden z klíčových momentů první půle, kterou nakonec Valaši vyhráli o dvě branky.

Po změně stran úřadující mistři republiky rychle odskočili na pět až šest branek a podobný náskok si udržovali až do závěrečného hvizdu. Do nového mistrovského ročníku TipGames extraligy tedy vstoupili Zubřané sedmibrankovým vítězstvím. „Víme, že v naší hře byly nějaké nedostatky, občas jsme soupeře vlastními chybami vraceli sami do zápasu. Nicméně výsledkově je to celkem v pohodě a jsme spokojení, že jsme do sezony vstoupili bez komplikací," hodnotil premiéru nové sezony kouč vítězného celku Jiří Mičola. Ten se přesně podle očekávání mohl opřít o kanonýra Miroslava Jurku, jenž zatížil konto Kopřivnice dvanácti brankami. „Mirek potvrdil svoje kvality a současnou formu. Přidali se k němu hlavně ve druhé půli i další hráči, u kterých to třeba nebylo tolik vidět na gólech. Klukům to pomůže, dodá jim to potřebný klid," pochvaloval si Mičola.

Nejvíce branek: Jurka 12, Vyjídák 5, Šustáček 4/2 – Bukovský 7, Hojník 3/1. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/1. Vyloučení: 5:3. Diváci: 500.

Další výsledky: Jičín – KP Brno 23:23, Plzeň – Přerov 29:21, Hranice – Dukla Praha 30:29, Frýdek- -Místek – Karviná 31:32.