Zkušený závodník, který letos v září obhájil titul mistra Evropy v enduru a v okolí chilského přístavu La Serena měl být oporou českého národního týmu, si totiž pouhý týden před odletem nešťastně poranil rameno a na Šestidenní do Jižní Ameriky nepoletí.

Třiatřicetiletý český reprezentant měl o uplynulém víkendu jet Memoriál Libora Podmola v cross country, který měl být jeho posledním ostrým testem před odletem do Chile. Trať v Brankách se mu ale stala osudná už před samotným závodem.

„Ve čtvrtek jsem trénoval a při jízdě na kluzkém povrchu jsem upadl nešťastně na rameno a vykloubil si ho. Byl to normální pád se smolným koncem,“ popsal Michalík nehodu, která jej stála účast na „motocyklové olympiádě“.

Šestidenní měla být jeho poslední velkou mezinárodní akcí. Už dříve ohlásil jezdec z Valašska konec kariéry, kterou letos v září završil obhajobou titulu mistra Evropy v enduru. Zkušený závodník si ale i přes nehoráznou smůlu z nepříjemné situace těžkou hlavu nedělá.

„Je to velká škoda. Na Šestidenní jsem se moc těšil. Ale i takové věci se ve sportu stávají, obzvlášť v motocyklovém,“ konstatoval smířeně Michalík, jenž byl právě včera dopoledne na posledním ze série vyšetření, které definitivně vyloučilo možnost startu v Chile.

„Doktoři mi řekli, že mám poškozenou chrupavku v rameně. Musím být v klidu asi tři týdny a pak teprve přijde rehabilitace, takže mám po sezoně,“ pokrčil rameny smolař Michalík, jenž měl být oporou letos velmi silně poskládaného českého týmu.

„Vedení reprezentačního družstva samozřejmě rádo nebylo, ale nedá se s tím nic dělat. Museli povolat na moje místo Tomáše Dokoupila z juniorského týmu, a na jeho místo nominovat jiného jezdce,“ vysvětlil Michalík rošády v českých reprezentačních družstvech.

Podobná situace nepotkala valašského borce poprvé. Stejnou smůlu měl i v roce 1994. „Tehdy jsem se zranil v závodě dva týdny před začátkem Šestidenní,“ vzpomíná Michalík. „Letos je to o to větší pech, že zranění nepřišlo v závodě, ale v tréninku. Ale i s takovými věcmi se musí počítat. Trénovat se prostě musí,“ dodal RomanMichalík.