Třiadvacetiletý sportovec si dal po náročném a nabitém letním programu jen krátké volno a hned od října se vrhl na přípravu na zimní sezonu, kterou podle svých slov bere spíše jako doplňkovou. To hlavní totiž přijde zase až se začátkem letní sezony. A cílevědomý sportovec z Valašska si rozhodně na začátku nového roku neklade žádné malé cíle. Přinejmenším by chtěl navázat na úspěšný rok 2009, za který se rozhodně nemusí stydět.

Za loňský rok toho stihl Michal Růčka totiž opravdu požehnaně. Dokonce si poprvé v kariéře vyzkoušel dvě nejprestižnější beachvolejbalové soutěže planety – Evropskou i světovou sérii. S plážovým volejbalem se premiérově v kariéře podíval mimo jiné třeba i na podnik Evropské tour na Kanárské ostrovy.

V Německu a Rakousku si vyzkoušel kvalifikace do hlavní soutěže světové tour, které skončily těsným neúspěchem. Kromě toho stihl také vyhrát s Robertem Kufou mistrovství České republiky do 23 let a taktéž se účastnil mistrovství Evropy stejné věkové kategorie v ruském Kaliningradu.

Také v nadcházející sezoně 2010 chce Michal Růčka všechno obětovat hlavní letní sezoně. K tomu patří především tvrdá dřina v zimní přípravě, bez které by sebemenší úspěch nebyl možný. Moc dobře si to uvědomuje i 23letý sportovec z Dolní Bečvy.

„Po letní sezoně jsem si dal zhruba měsíc volno a pak jsem asi od října začal s tvrdou přípravou. Ta je hlavně fyzická, takže posilovna a různé atletické cviky na písku. Jinak beach volejbal zařazuji zatím jen dvakrát až třikrát týdně, s přibližující se sezonou začnu dělat více techniku s míčem,“ prozrazuje ze zákulisí přípravy na novou letní sezonu Michal Růčka.

Hned zkraje zimní sezony si stihl Růčka připsat pěkný úspěch, když společně s Martinem Tichým v prosinci vyhráli jeden z podniků brach extraligy mužů. „Vzhledem k tomu, že to byl můj první turnaj od konce letni sezony, tak si takového výsledku velmi cením. Hlavně jsem si ověřil, jak moc jsem zapracoval na fyzičce. A musím říct, že jsem byl nadmíru spokojený,“ pochvaluje si cenného úspěchu beachvolejbalista.

V dalším zimním programu však Růčka nechce tolik hrávat turnaje, vybírat bude jen některé. „Nejraději bych všechno obětoval přípravě, než soustředění se na jednotlivé turnaje. Největší pozornost asi budu věnovat halovému mistrovství ČR, na kterém jsem byl v loni s Petrem Benešem třetí. Letos bych to tedy rád dotáhl do finále, zatím ale nemůžu ještě přesně říct, s kým budu tento turnaj hrát. Bude záležet na tom, jak dopadne domlouvání s hráči,“ přemítá Michal Růčka.

Stěžejním cílem roku 2010 je hlavní letní sezona. Právě k ní směřuje beachvolajbalista z Dolní Bečvy veškerou přípravu a maximální úsilí. „Ještě nejsou přesně dány termínové kalendáře ani nemám jasně dáno, s kým budu hrávat ve dvojici. Nicméně hlavní je, abych byl perfektně připravený. To je pro mě nejdůležitější a dávám tomu všechno. Chtěl bych se letos co nejvíce soustředit na zahraniční turnaje, a to ať už je to z důvodů dotací peněz nebo kvality ostatních dvojic,“ má jasno na prahu roku 2010 Michal Růčka.