Na turnaj, který začíná 6. května, byly vyslány celkem dvě české reprezentační dvojice – Přemysl Kubala s Petrem Benešem a valašský borec Michal Růčka s Robertem Kufou. „Moc se tam samozřejmě těšíme. Turnaj sice začíná až 6. května, ale záměrně letíme o dost dříve, už v sobotu 2. května. Potřebujeme nějaký čas, abychom se rozehráli v jiném prostředí a zatrénovali si taky s jinými dvojicemi,“ vysvětluje 180 centimetrů vysoký volejbalista brzký odlet do dějiště turnaje.

S Robertem Kufou bude startovat beachvolejbalista z Dolní Bečvy úplně poprvé. Jeho tradiční parťák je totiž zdravotně indisponován. „S Josefem Benešem bohužel hrát nemůžu, protože se mu vrátila mononukleóza a musí být v dlouhodobějším klidu, aby se zcela uzdravil,“ vysvětlil Růčka.

Na Kanárských ostrovech čeká obě české dvojice těžká práce. Oba páry totiž budou muset začít jako naprostá většina ostatních v kvalifikaci. Kvalifikace je pro 32 dvojic, ale hrát se bude jen o pouhá čtyři postupová místa. Do hlavní soutěže bylo nasazeno dvanáct dvojic, ke kterým se přidají právě čtyři nejlepší z kvalifikace. „Bude to hodně těžké, hodně záležet bude i na štěstí při losu v kvalifikaci. Pokud bychom chtěli uspět a dostat se do hlavní soutěže, musím vyhrát tři zápasy. Budeme se snažit udělat maximum pro úspěch,“ slibuje před začátkem turnaje Evropské série Michal Růčka.

Podnik na Kanárských ostrovech na začátku května je prvním z pěti turnajů prestižní Evropské série. Další se pak hrají v Rakousku, Německu, Anglii a finále celého seriálu je v Rusku. „Ještě přesně nevíme, jak to bude pokračovat. Zatím jsme se narychlo domluvili pro Kanárské ostrovy a vše se asi bude vyvíjet od toho, jak se nám povede tam,“ uvědomuje si hráč, jenž je mistrem ČR v beachvolejbalu do osmnácti let. Na startu hlavní letní sezony 2009 je stále otevřená i možnost, že by se valašský sportovec mohl podívat i na některý z turnajů nejprestižnější Svtové série. „I to je jedna z možností. Zatím není přesně určeno, kde by to mělo být. V dohledné době se hraje v Itálii, Polsku a Holandsku a celý seriál má celkově třináct podniků po celém světě. Skvělé by bylo si zahrát v závěru sezony v Dubaji,“ zasnil se Růčka. Vrcholem sezony pro mladého hráče však bude jiná akce. „Bude to mistrovství Evropy do 23 let v Rusku v Kaliningradě, kde bychom měli s velkou pravděpodobností reprezentovat Českou republiku,“ dodal Michal Růčka.