Valašští kanoisté se dobře uvedli hned v sobotu, kdy se jel individuální závod spojený s nominací na mistrovství Evropy juniorů. To se letos koná ve Slovinsku. „Řeka Loučná není zrovna moc divoká, zato technická a plná prudkých zatáček. To nadělalo o víkendu mnohým závodníkům nemalé problémy," vylíčil trenér Radomír Fusek.

S dobře rozjetou nominací se v sobotu jako první vydal na vodu Václav Kristek. Věkem ještě mladší dorostenec dojel třetí celkově a první ve své kategorii a odvezl si tak titul mistra České republiky. Třetí místo v kategorii starších dorostenců pak přidal jeho o rok starší oddílový kolega Marek Žniva. Snažení obou borců vyvrcholilo bronzovým umístěním v kategorii canoe dvojic.

Zajímavý byl souboj meziříčské dvojice Franek Zátopek, kteří bojují o třetí postupové místo do reprezentace a mají prozatím stejný počet bodů jako jejich soupeři z Vysokého Mýta. Domácí trať a výhodnější startovní pozice nahrávala soupeřům. „Nicméně kluci zabojovali a obsadili stříbrnou pozici a jsou blízko k účasti na mistrovství Evropy. Rozhodne se v červenci ve Veltrusech," řekl Fusek.

Na vydařenou sobotu navázala neméně úspěšná neděle, kdy se konalo mistrovství ČR juniorů v kategorii družstev. Meziříčští závodili ve čtyřech z pěti vyhlášených kategorií. První byla canoe jednotlivců. Hlídka ve složení Václav Kristek, Vladimír Zátopek, Marek Žniva vyrazila do boje z nevýhodné pozice, nicméně již na mezičase se ukazovalo, že promluví do medailového umístění. Překvapením v cíli nakonec bylo zlato a první radost neděle.

„Skvěle se uvedla také děvčata Bayerová, Kamniská, Huňková. Zatímco loni brala neoblíbenou bramborovou medaili, letos se před cílem dokázala vyhecovat a dojet si pro zlato," chválil Radomír Fusek.

Skvěle načasovanou formu potvrdily kanoistky v kategorii kanoí, kde o vteřinu zvítězily před favoritkami z Litovle. „Poslední titul v kategorii C2 doslova vydřely dvojice Franek Zátopek, Žniva Kaminský, Starý Kristek. Neděle tedy znamenala čtyři účasti a čtyři zlata. Tohle historie oddílu nepamatuje," bilancoval na závěr trenér kanoistů.