„Na základě rozhodnutí České kuželkářské asociace nesplní dráhy ve valašskomeziříčské kuželně od sezony 2018 až 2019 parametry pro konání nejvyšších soutěží. Proto bez rekonstrukce kuželny už nebude možné, aby naše družstva ve městě hrála nejvyšší soutěže," upozornil předseda oddílu kuželkářů TJ Valašské Meziříčí Jaroslav Zajíček.

S žádostí o pomoc při zajištění modernizace kuželny se proto kuželkáři obrátili také na městský úřad ve Valašském Meziříčí. Výsledkem je, že město je připraveno pomoc poskytnout a uvolnit z městské pokladny osm set tisíc korun. Rekonstrukce počítá s výměnou čtyř drah. „Ale také stavěčů kuželek, podavačů koulí, rozběžiště či elektronické a elektrické části kuželny," přiblížil rozsah rekonstrukce kuželny místostarosta Josef Vrátník (BEZPP).

Předpoklad je, že modernizace valašskomeziříčské kuželny začne na jaře příštího roku. Hotovo chtějí mít na podzim téhož roku.

Valašskomeziříčský oddíl kuželek má v současné době na osmdesát členů. Z toho jsou dvě desítky dětí. Družstvo mužů, žen i dorostu hraje nejvyšší českou kuželkářskou soutěž. Oddíl také pořádá pro obyvatele města amatérskou ligu. Té se pravidelně zúčastňuje přibližně stovka soutěžících.

Dočkají se i atleti

Moderního tartanového oválu se pravděpodobně v dohledné době dočkají také milovníci atletiky. Vedení TJ Valašské Meziříčí požádalo ministerstvo školství o dotaci na rekonstrukci atletického oválu.

Zmiňované sportoviště totiž slouží zejména pro přípravu mladých atletů. Využívá jej místní atletický oddíl s mládežnickou základnou přes sto aktivních členů.

Opravený ovál dosáhne na šířku 36,5 metru. Dostane šest drah pro běh na 100 metrů a technické sektory pro další atletické disciplíny, jako je například skok o tyči, hod oštěpem, diskem a kladivem.

Počítá se rovněž se sektorem pro skok do dálky a trojskok.

„Všechno ale záleží na tom, jak se ke snahám tělovýchovné jednoty postaví ministerstvo školství. O tom, zda sportovcům dotaci přidělí, rozhodne do konce května," uvedl meziříčský místostarosta Josef Vrátník (BEZPP).

Rekonstrukce atletického oválu včetně technických sektorů přijde přibližně na pět milionů korun.

Až 80 procent rozpočtu může pokrýt dotace z ministerstva školství.

„Město je připraveno uvolnit na rekonstrukci okolo jednoho milionu korun. Také s ohledem na to, že modernizace přinese lepší sportovní podmínky pro výchovu nových nadějí," dodal na závěr Josef Vrátník.