„Je to úžasný výsledek. O něčem takovém se nám nesnilo," svěřila se trenérka mladých šampionů Dana Fusková.

Devatenáctiletý Václav Kristek a o dva roky mladší Barbora Bayerová uspěli ve sjezdu na divoké vodě.

„Ještě si ani pořádně neuvědomuji, co jsem dokázal. Mám ale velkou radost," vzkázal čtenářům Valašského deníku Václav Kristek.

Stejné pocity má také Barbora Bayerová. „Je to úžasné a silný motiv pro další práci," doplnila oddílového kolegu mladá kanoistka.

Barbora Bayerová vybojovala na kajaku bronzovou medaili v individuálním závodě. Potom společně s týmovými kolegyněmi získala zlatou medaili v závodě družstev.

Postarala se tak o nejlepší výsledek valašskomeziříč­ského oddílu od roku 2009, kdy Petr Baroň a Aleš Kristek na deblkánoi získali stříbro na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Svojí oddílovou kolegyní se nenechal Václav Kristek zahanbit.

Mladík, který ještě v loňském roce závodil mezi juniory, letos odstartoval kanoistickou kariéru mezi reprezentanty do 23 let. A načasoval spolu s trenéry formu naprosto famózním způsobem.

„Dokázal porazit všechny soupeře. A po vítězství v dlouhém sjezdu přidal i zlatý triumf ve sprintu," poznamenal trenér valašských kanoistů Radomír Fusek.

Ve svých 19 letech se Václav Kristek stal absolutním mistrem světa na singlkánoi. „O tom, že je na singlu lídrem, přesvědčil také tím, že dovedl v závodě družstev své kolegy nejrychleji do cíle a přidal třetí zlato v dlouhém sjezdu a bronzovou medaili ve sprintu," dodal Fusek.

K potvrzení své dominance pak Václav Kristek přidal v dlouhém sjezdu také zlaté umístění společně se svým parťákem Filipem Jelínkem z Bohemians Praha na deblkánoi. Ve sprintu pak tato deblová posádka skončila pátá.

Z úspěchu mladých sportovců se těší také obyvatelé Valašského Meziříčí. „Je to úžasný výsledek svědomité práce. Jak Barbory a Václava, tak i jejich trenérů," vyjádřil se Vlastimili Lobiš.

Někteří Meziříčané pak k ocenění úspěchu dodávali i poznámky.

„Amerika jim ležela u nohou. Stali se mistry světa a bez statisíců a milionů od radnice. Už by se měl nad tím konečně někdo vážně zamyslet," poznamenal Josef Vehovský.

Mistrovství světa se uskutečnilo v Bryson City v USA.