Podpořit ji i její spoluhráčky přišli zvědavci i věrná fanouškovská základna.

Atmosféra před zápasem se dala krájet. Všichni nervózně čekali, až ručičky odbijí jednu hodinu a kuželkářky proti sobě nastoupí. Němky nenápadně postávaly opodál a obhlížely kuželkářské dráhy. „Německé kuželkářky přijely v pátek večer, ale dráhu si vyzkoušet nemohly. V kuželně však čekají již od jedenácti," prozradil manažer meziříčských kuželkářek Zdeněk Topič.

Průběh začal tradičně nastoupením obou družstev na dráhu, aby si všechny společně vyslechly národní hymny a popřály si hodně štěstí. Nejprve se rozezněla melodie německé hymny, poté zazněla také česká. Nakonec si hráčky podaly ruce a nadešel čas na společné foto. Cvaknutí uzávěrky byl signál, že zápas může konečně začít.

Nervózní spoluhráčky obou týmů seděly v první řadě. Ostatní fanoušci je obklopovali z obou stran. „Není to poprvé, co s Němkami hrajeme. Naposledy, když jsme se na dráze potkali, vyhrály jednoznačně a nenechaly nás uhrát ani bod," potvrdil trenér domácích Jan Vyrek.

I když se šance zdály být mizivé, holky se do zápasu pustily s chutí vyhrát. „Samozřejmě by to byla senzace, kdybychom vyhráli. Myslím si však, že to tak nedopadne. Pro holky je to ale zkušenost. A určitě si z prohry nebudeme dělat těžkou hlavu," dodal už na začátku trenér Vyrek.

Na čtyři připravené dráhy nastoupily dvě domácí kuželkářky v sytě růžových stejnokrojích proti dvěma hostujícím Němkám v černém. „Před zápasem jsem určitě trochu nervózní byla, ale jakmile jsem nastoupila na dráhu, tak to ze mě spadlo a soustředila jsem se jen na hru," prozradila usměvavá kuželkářka Barbora Vaštáková, která nastoupila na dráhu jako první.

Nejprve se všechny čtyři hráčky rozházely, pak začal zápas naostro. Domácí i hostující se maximálně soustředily na své hody a nabuzení fanoušci je vždy podpořili potleskem. „Atmosféra byla úžasná. Přišlo se podívat plno zvědavců. Kromě toho jsme se navzájem hecovaly také s holkami z týmu," dodala čtyřiadvacetiletá Bára.

Fanoušci se sešli v hojném počtu, proto se holky na dráze snažily ze všech sil. „Na kuželky většinou nechodím, zajímalo mě ale, jak hrají mistryně světa. Jsem překvapený, kolik lidí přišlo holkám fandit," podotkl Marek Suchoň z Valašského Meziříčí. Ačkoliv se domácí kuželkářky snažily a protihráčky dostatečně potrápily, na mistryně světa to nakonec nestačilo. Němky pustily dívkám pouze dva body, takže celkový výsledek skončil 2:6 a hráčkám týmu Victoria Bamberg se podařila názorně ukázka toho, proč jsou právě ony v tomto sportu mistryněmi.

Autor: Michaela Horáková