V La Plagne, známém to letovisku francouzských Alp, zvládl Martin Vráblík skvěle pondělní (2. dubna) i úterní slalom speciál, které patřily do kategorie FIS (třetí nejvýznamnější seriál po světovém a evropském poháru).

V pondělí byl mezi zhruba šedesátkou lyžařů nejrychlejší o jedinou setinu vteřiny, o kterou porazil domácího Stevena Theoliera. Své vítězství dokázal Vráblík zopakovat i v úterním slalomu, který jelo sedm desítek závodníků, převážně Francouzů a Italů.

V něm byl sice po prvním kole až na jedenáctém místě, ale skvělou druhou jízdou, kterou měl suverénně nejrychlejší, se vyšvihl až na první místo. Ze dvoudenního boje v La Plagne si tedy rodák z Nového Hrozenkova odnesl maximální možný počet FIS bodů, které tolik potřeboval.

„Jsem samozřejmě moc rád, že jsem v La Plagne zajel takovéto výsledky. Místo v reprezentačním A týmu České republiky mám tak pro příští sezonu zajištěné, to je pro mě velmi důležité,“ vzkázal z Francie spokojený Martin Vráblík, jenž na sebe v pomalu končící sezoně upozornil především 23. místem v superkombinaci nejprestižnějšího světového poháru v ruské Soči.

Body ze dvou vítězných slalomů ve Francii se budou Vráblíkovi hodit dvojnásob. Každý bodík je totiž dobrý pro výhodnější startovní čísla v závodech v nadcházející sezoně.

Po úspěšné francouzské misi pokračuje Vráblíkův nabitý závěr sezony v pekelném tempu. Ihned po závodech v La Plagne se přesunul do jiného francouzského letoviska Val Thorens, kde pojede dnes slalom otevřeného belgického šampionátu. Sezonu pak definitivně ukončí o víkendu dvěma FIS závody v rakouském Hochfügenu.

Po sezoně, ve které Vráblík jako jeden ze tří Čechů dosáhl na body ve světovém poháru (v únoru 23. místo v superkombinaci v ruské Soči), pak bude dostatek času jednak na potřebnou regeneraci a odpočinek, jednak na střádání plánů na případnou další sezonu. O tom, jaká bude, se bude rozhodovat především na poli finančním.

„Se sháněním financí je to skutečně stále těžší. Například v této sezoně jsem se vůbec poprvé v kariéře musel spolehnout výhradně na sponzory z Valašska, konkrétně ze Vsetína. A jsem jim za to dvojnásob vděčný. Vše prostě z velké části záleží na financích. Jak vše bude vypadat v létě před sezonou, to teprve uvidíme“ dodává Vráblík.