Takto krušnou sezonu 2010–2011 zatím zažívá zuberský házenkář Martin Stržínek (na snímku). Střelecká opora a také kapitán týmu však věří, že se začíná blýskat na lepší časy a zranění už se mu budou vyhýbat velkým obloukem. Stržínek už s týme naplno trénuje a včera odcestoval i na turnaj do Slovinska.

Po četných zdravotních peripetiích začal Martin Stržínek s plným tréninkem až se začátkem nového roku. S týmem kromě tréninků už odehrál i oba přípravné zápasy v první polovině ledna. „Hrál jsem proti Kopřivnici i proti Povážské Bystrici, konečně jsem si po delším čase zahrál zápas,“ ulevil si Martin Stržínek.

Levoruký střelec zatím musí používat ortézu, která zpevňuje postižené koleno, které si zranil 21. listopadu v utkání s Duklou Praha. „Koleno sice můžu zatěžovat naplno, ale sám cítím, že to ještě není ono. A to hlavně po psychické stránce. Pořád mám někde v hlavě, že by se něco s kolenem mohlo stát, takže jsem takový opatrnější,“ přiznává zuberská spojka, která nebude chybět na přípravném turnaji ve Slovinsku o tomto víkendu. „Určitě je to pro nás dobrý test před extraligou. Slovinci mají svoji sílu, o tom není pochyb,“ je přesvědčen Stržínek.

Podobně jako trenéři si i Stržínek pochvaluje a užívá si toho, že zuberský tým je v kompletním složení. A to je ve stávající sezoně pro Zubří vlastně skoro nová situace, kterou tým skoro nezná. „Je sice super, že jsme konečně až na Bechného kompletní, ale paradoxně to sebou nese i určitě problémy,“ prozrazuje házenkář zajímavý pohled na situaci. „Prostě nejsme zvyklí hrát kompletní. Tím, jak jsme hráli po celý podzim v různě slátaných sestavách, hrajeme signály každý trošku jinak. Proto musíme na všem ještě hodně zapracovat,“ podotýká s úsměvem Stržínek.