Házenkáři Zubří mohou již v sobotu rozhodnout o postupu do boje o zlato

V utkání půjde opravdu o hodně a v kabině zuberského týmu to je pořádně poznat. „Na jednu stranu cítíme, že vysněné finále je na dosah. Bylo by to fantastické poprat se s Karvinou o titul. Ale ještě nás čeká jeden velmi těžký krok a musíme být stoprocentně koncentrovaní. Dáme do toho všechno,“ hlásí odhodlaně ze zuberského tábora křídlo Aleš Opálka.

Valaši zatím kralují v sérii v domácích zápasech. První vyhráli rozdílem 15 branek (33:18) a třetí duel o devět gólů (32:23). Ve druhém měření sil však podlehli v Lovosicích (29:30), přičemž měli zápas dobře rozehraný. Podobný kolaps už nechtějí Valaši ve čtvrtém dílu dramatu připustit. „V předchozím utkání v Lovosicích jsme téměř po celý zápas vedli a pokazili jsme si to vždy na koncích poločasů. To nás stálo vítězství,“ vrátil se k prohranému utkání Aleš Opálka.

Recept na úspěch je podle osmadvacetiletého křídla jasný. „Ukázali jsme si to už v minulém zápase u nich. Skoro celý zápas jsme tam vedli. V klíčových momentech jsme ale soupeře při našem vedení o jednu až dvě branky nedorazili. Místo, abychom utekli na tři nebo čtyři branky, jsme nechali domácí srovnat a tím se drželi pořád ve hře. V tomto si musíme dát větší pozor,“ má jasno levoruký šutér Opálka.

O motivaci podle jeho slov mají Zubřané bohatě vystaráno. „Jdeme si za svým cílem jako jeden tým. Pokud všichni podáme stoprocentní výkon, můžeme rozhodnout už v Lovosicích. Oni nás loni porazili v sérii o bronz, máme jim tedy co vracet,“ burcuje před důležitým zápasem Opálka.