„Jsme rádi, že se nám díky úsilí vlekařů podařilo svah připravit alespoň v tomto rozsahu. Věříme, že rodiny potěšíme a zpříjemníme jim tuto náročnou dobu, která jinak nedává příliš mnoho příležitosti ke sportování. Sjezdovka je sjízdná ve spodní třetině, kde se nachází dětský park s pojízdným kobercem. Otevřeli jsme i lyžařskou školu a půjčovnu lyžařského vybavení,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek. Otevřeno je od 8:30 do 17:30 hodin.

Po lyžování na masáž

Vítaným doplňkem k návštěvě Velkých Karlovic může být pokračující nabídka masáží ve Wellness Horal v hotelu Horal přímo u sjezdovky. Zatímco hotel včetně restaurace a wellness centra s termálními bazény a saunovým světem musel přerušit provoz, službu masáží lze dle vládního nařízení dál poskytovat.

„Než děti absolvují lekci lyžování, rodiče si mohou odpočinout v teple a péči asijských masérů,“ dodal Martin Pařízek.

Hlavní sjezdovku zprovozní později

Hlavní, kilometrová sjezdovka Razula vyžaduje ještě trochu víc technického sněhu a bude zprovozněna později. Středisko pro nadcházející sezónu zachovalo ceny skipasů na loňské úrovni, mírně se zdražily jen dvou a vícedenní skipasy Skiregionu Valašsko, jehož je Razula součástí. Tyto skipasy mohou zájemci využít v několika dalších střediscích v okolí jako jsou Bílá, Kohútka či Karolinka. 

Měli plno, ale museli zavřít

Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy, který provozuje ve Velkých Karlovicích čtyři hotely s 360 lůžky. Na základě nařízení vlády jsou hotely od pátku 18. prosince uzavřeny. Dva nejnavštěvovanější hotely, Lanterna a Horal, přitom měly na Vánoce, období mezi svátky i na Silvestra plno.

„Některé naše služby nabízíme dál. Vedle nabídky masáží ve Wellness Horal zůstává otevřeno Bistro Razula, které bude opět nabízet prostřednictvím výdejního okna burgry, pizzu, frgály či hotová jídla ve skle s sebou. Chystáme se nově otevřít výdejní okno i v hotelu Horal, kde kuchaři nabídnou hotová jídla s sebou,“ dodal generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.