Domácí si zavařili v závěru vlastní nemohoucností v zakončení. V posledních osmi minutách totiž dali jen jedinou branku a strachovali se o výsledek tak dobře rozehraného utkání. „Věděli jsme, že to nebude lehké, protože to bylo první utkání po dlouhé pauze. Měli jsme už slušný náskok, ale nakonec to dopadlo tak, že to ještě bylo drama. Diváci by si jistě zasloužili větší gólový rozdíl,“ zpytoval svědomí po utkání zuberský hráč Tomáš Číp. On i jeho kolegové na křídlech se tentokrát příliš neprosazovali. Číp přispěl dvěmi brankami, další tři křídla (J. Hrstka, Mičkal, Jurka) přidala dohromady jen šest gólů. „Nešlo nám tolik dohrávání do krajních prostorů, dobře si to ohlídali. Navíc se mi zdálo, že jsme byli obecně v koncovce nervóznější než normálně. Možná to bylo tím, že to byl první zápas po delší pauze, nevím,“ krčil rameny 20letý střelec Zubří.

Svůj podíl na až nečekaném dramatu však podle všeho měla i nečekaná taktická varianta Lovosic, které zkusily na Valašsku to, co už dlouho nikdo. V úvodu utkání si totiž hosté vybrali stranu, kterou vždy neochvějně mají domácí hráči. „Nezkoušela to ani třeba Karviná loni ve finále extraligy a Lovosice to tentokrát zkusily. Vyhrály los před utkáním a nečekaně si vybraly neobvyklou stranu. Takže jsme začínali snad poprvé, co pamatuji, na opačnou stranu. Možná i to nás trošku rozhodilo z koncentrace. Bylo to z naší strany takové nemastné, neslané. Chtěli to zkusit a asi jim to i trošku vyšlo,“ přiznal Tomáš Číp.

Vydřená výhra má pro Zubřany příjemnější příchuť, než čekali. Díky nečekanému klopýtnutí Plzně v Třeboni se Valaši vyšvihli hned po prvním jarním kole na druhé místo. A přesně tam chtějí být i po odehrání základní části, která končí za pět kol. „Rozhodně chceme být druzí. Do play off je to výhodnější a v případném semifinále bychom začínali doma, což může hrát obrovskou roli. Velmi důležitý bude zápas v Plzni, tam se o všem rozhodne,“ uvědomuje si Tomáš Číp.