Sleduji rodačku z Bystřičky na Vsetínsku od jejích třinácti let. A už tehdy bylo jasné, že o ní ještě hodně uslyšíme. Do Přerova přišla z maličkého Tenisového klubu Na Dolině a už sbírala úspěchy na evropské scéně.

Linda Nosková (vlevo) a Linda Fruhvirtová ovládly čtyřhru prestižního turnaje ve Francii hráčů a hráček do 14 let.
Přerovská tenistka Nosková dovezla z neoficiálního MS zlato a stříbro

Ve čtrnácti převzala Zlatého kanára pro Talent roku mezi dívkami a v Tenisové extralize smíšených družstev se v barvách Přerova postavila Lucii Šafářové. „Bekhend máme tak nastejno,“ troufla si čerstvě čtrnáctiletá Linda na srovnání s bývalou světovou pětkou!

Potřebné sebevědomí tedy nechybělo, Nosková navíc už tenkrát měla v hlavě jasno. Jednou chce být lepší než Šafářová, půjde si za tím jako její vzor Serena Williamsová. Když cítila, že jí část soustředění bere studium na střední škole, prostě s ní sekla. Rodiče to pochopili, museli. K tomu vítězná mentalita, stoický klid…

Už na konci roku 2018 na Tenisové extralize v Prostějově mi to došlo – přede mnou stojí budoucí hráčka světové desítky. Minimálně.

Když jsem v té době tento názor někomu řekl, nebrali mě příliš vážně. Po sobotě je vše jinak. A já klidně budu tvrdit, že jsem měl tu čest sledovat první krůčky budoucí grandslamové šampionky a třeba i světové jedničky.

Vysněný grandslam i pro trenéra

Dovést ji k tomu může trenér Tomáš Krupa. Shodou okolností také právě v roce 2018 mi v rozhovoru, když přebíral tehdejší světovou jedničku Karolínu Plíškovou, řekl, že výzvou je pro něj grandslam, který mu v jeho kariéře chybí.

Co se nepovedlo s Tomášem Berdychem nebo Plíškovou, může přinést přerovská symbióza, kterou paradoxně přinesl covid. Krupa se vrátil domů do Přerova a do parády si vzal tehdy šestnáctiletou naději.

Trenér Tomáš Krupa
Přes dvacet let vedle hvězd. Chci být taky s rodinou, říká Krupa

Tahle pohádka může dopsat svůj happyend klidně už příští týden v Austrálii. Kruh by se symbolicky uzavřel. A pak? Budeme se těšit na spoustu pokračování.

Zlatý kanár 2023 v Přerově. Linda Nosková
Nosková: Se svým tenisem se občas peru. Anonymy mi chodí každý den