Na tomto postupu by tak měl nahradit odcházejícího Jakuba Šíru, který se domluvil s úřadujícím šampionem z Plzně.

„Měl by se stát lídrem a tahounem týmu, opora, a to nejen herně, ale i lidsky," slibuje si Jiří Janošek, člen zuberského vedení.

„V hledáčku máme ještě několik dalších hráčů, ale nahradit kvalitu po Řezníčkovi je téměř nemožné. Každopádně potřebujeme vedle Říhy dle možností klubu přivést ještě dva tři hráče, nejlépe spojky," potvrdil trenér Valachů Andrej Titkov, jenž ale z taktických důvodů nechtěl být konkrétní.

„Prostor dostanou také naši mladí odchovanci."

Zubří tak bude mít na postu pivota hned dva reprezentační hráče, vedle přicházejícího Říhy také Šlachtu.

„Kromě zkvalitnění defenzivy si od Tomáše slibuji i zlepšení ofenzivy, protože co si jej pamatuji, uměl to i v útoku. Je to prostě vítězný typ a těch v kabině bohužel moc nemáme," přiznává Titkov, jenž se svým asistentem Pavlem Hrachovcem bude pokračovat u týmu i v další sezoně.

„Cílem pro nadcházející ročník je opět útočit na přední příčky a připravit tým pro další ročník, kdy odstartuje opět česko-slovenská interliga," připomněl Janošek s tím, že do této soutěže si účast zajistí nejlepších deset českých a šest slovenských celků příští sezony.

Co se odchodů týče, velký otazník ještě visí nad Adamem Rečkem, jenž uplynulé dvě sezony hostoval z nedaleké Kopřivnice.

„Co vím, rád by u nás pokračoval, osobně jej považuji za objev uplynulého ročníku. Záležet ale bude, zda se dohodnou kluby," je lehce nervózní Titkov.

Jeho svěřenci budou ještě měsíc trénovat, aby po dalším měsíci volna v závěru července začali s letní přípravou na nadcházející ročník. „Už nyní je jisté, že po odchodu Řezníčka budeme muset změnit herní styl, více se zaměřit na defenzivu," dodal Titkov.