Pohár NBC odstartoval kvalifikačními boji o čtyři postupová místa do play off. V třídenním klání o ně bojovalo celkem patnáct družstev z jedenácti zemí. Meziříčanky na těžké kuželně předvedly vyrovnané výkony a s 3218 kolky vybojovaly kvalifikační třetí příčku za německým Liedolsheimem (3270) a maďarskou Budapeští (3225).

Sestava a výkony Val. Meziříčí v kvalifikaci: Kantnerová 564, Zimáková 558, Zubajová 540, Jandíková 525, Šebková 523, Volková 508 = 3218 bodů a postup ze třetího místa do semifinále play off, kam šly nejlepší čtyři týmy.

Semifinále play off se hrálo systémem 1–5 a 2–3, třetí Valmez tedy vyzval druhou Budapešť. A právě tu vyzvaly v semifinále.

BUDAPEŠŤ – VAL. MEZIŘÍČÍ 1:7 (3156:3169)

Semifinále slibovalo vyrovnanou partii. A také tomu tak bylo po celý zápas. Meziříčí v polovině hry vedlo 2:1, ale ztrácelo 27 kolků. Také v dalších duelech těsně vyhrávaly Meziříčanky, bylo jasné, že do finále postoupí Valmez. „Byl to velmi vyrovnaný boj. Vítězství vypadá přesvědčivě, ale opak byl pravdou. Holky vyhrály jen o třináct kuželek, to je nic. Bylo to se štěstím, ale já myslím, že za hezký výkon si to holky zasloužily," hodnotil semifinálové drama se šťastným koncem šéf valašskomeziříč­ského oddílu Jaroslav Zajíček.

Sestava a výkony Val. Meziříčí: Zubajová 560, Volková 551, Šebková 527, Kantnerová 516, Jandíková 513, Zimáková 502.

LIEDOLSHEIM – VAL. MEZIŘÍČÍ 6:2 (3282:3159)

Vítěz kvalifikace – něměcký Liedolsheim – byl ve finále favoritem a tuto roli od začátku plnil. V prvním náhozu vyhrál dva zápasy. Zimmermannová přehrála Šebkovou poměrně s přehledem 560:533 a stejně tak Sandra Sellnerová trápící se Volkovou (533:486). Naději na zvrat Valaškám udržela výhrou Zimáková, která výhrou nad Ifrimovou 530:542 snížila na 2:1. Jenže žádné drama Němky ve druhé části nepřipustily. Valmezu dovolily už jen bod, o nějž se postarala Kantnerová těsným vítězstvím nad Raileanuovou a střídající Sabine Sellnerovou, 519:523. Další dva duely se staly jasnou záležitostí Liedolsheimu. Lauerová porazila Zubajovou a Seitzová Jandíkovou a bylo po zápase. „Němky byly na turnaji nejlepší. Naše holky se snažily, ale tentokrát to nestačilo," podotkl Jaroslav Zajíček.

Sestava a výkony Val. Meziříčí: Jandíková 546, Zimáková 542, Šebková 533, Zubajová 529, Kantnerová 523, Volková 486.

Historický úspěch

I přes porážku si kuželkářky Valašského Meziříčí stříbrem připsaly skvělý výsledek. „Je to určitě největší úspěch v historii klubu," byl nadšený šéf klubu Jaroslav Zajíček. Valašskomeziříčský tým si vybojoval účast vítězstvím v letním poháru České kuželkářské asociace. „Už to byl pro nás velký úspěch, natož účast na evropské soutěži, která je obdobou bývalého Poháru vítězů pohárů. To byla pro nás obrovská zkušenost, skvělý úspěch a věřím, že ne poslední," rozplýval se Jaroslav Zajíček. Výjezd na velký evropský turnaj byl sice obrovskou zkušeností, zároveň však nebyl pro valašskomeziříčský klub zrovna levnou záležitostí.

„Odjížděli jsme do Německa v úterý ráno a vraceli jsme se v neděli ráno. Celé nás to stálo kolem 60 tisíc korun. Něco nám přispělo město Valašské Meziříčí, za což děkujeme, zbytek jsme táhli sami z klubových peněz," prozradil rozpočet akce Jaroslav Zajíček.