I. liga žen

Meziříčanky se v uplynulé sezoně zachránily v soutěži především díky skvělé jarní části, do které se posílily a přesně v takové sestavě se vrhají také do nového ročníku nejvyšší soutěže. A hned v prvním kole ukázal kolektiv svoji sílu, když rázně přivítal do soutěže nováčka z České Třebové. Vysoké vítězství 7:1 bylo spravedlivým odrazem toho, jak to na drahách v České Třebové vypadalo. „Holky zahrály opravdu výborný zápas. Přestože tým byl oslabený o Kantnerovou, Křenkovou a Pavelkovou, podaly všechny holky dobré a hlavně vyrovnané výkony a po zásluze zvítězily. Na začátek soutěže je to dobrá zpráva," pochvaloval si jasné vítězství ženského družstva šéf valašskomeziříč­ského klubu Jaroslav Zajíček.

Přestože se hráčky Meziříčí v uplynulé sezoně v nejvyšší soutěži zachránily díky skvělé jarní části na poslední chvíli, do té letošní se v klubu dívají mnohem optimističtěji. „Holky vypadají na startu sezony opravdu velmi dobře. V týmu příchodem mladých hráček i posílením v loňské sezoně vzrostla konkurence, připraveno hrát je vlastně až devět hráček. V tom vidím velkou naši devizu a věřím v dobrou sezonu," říká Jaroslav Zajíček. Podle něj je tým natolik silný, že by se vůbec nemusel krčit ve spodní části tabulky, jak tomu bylo loni. „Podle mě je kádr dost silný na to, aby se pohyboval v horní polovině. Na špici asi bude silná trojka Slavia, Blansko a Přerov, ale na ostatní družstva podle mě holky mají. Věřím, že nje čeká dobrý rok," přeje si Zajíček.

Výsledek: TJ Loko Česká Třebová – TJ Valašské Meziříčí 1:7 (3254:3340).

Sestava a body Val. Meziříčí: Šebková 566, Zubajová 585, Topičová 552, Volková 525, Jandíková 551, Zimáková 561. ⋌(mha)

I. liga mužů

Pořádný kopec smůly si vybrali ve svém prvním utkání sezony po postupu do první ligy kuželkáři Valašského Meziříčí. V úvodním kole nejvyšší soutěže měl valašský nováček zápas s Kolínem skvěle rozehraný, ale do vítězného konce jej nakonec nedotáhl.

V Kutné Hoře, kde bude Kolín hrávat svá domácí utkání, se vedlo v souboji dvou nováčků ze začátku dobře Meziříčanům. Radim Metelka i David Volek svá utkání vyhráli a po dvou zápasech vedli Valaši 2:0 a o 21 kuželek. Ve střední části měli mírně navrch domácí, kteří srovnali na 2:2. Závěr utkání vyšel perfektně Kolínu, který v něm strhl vítězství na svou stranu.

Ve své premiéře po postupu do nejvyšší soutěže se tak kuželkářům Valašského Meziříčí, kterým chyběl Dalibor Tuček, zabodovat nepodařilo. „Je to určitě velké škoda. Na utkání jsem osobně byl a viděl jsem, jak dobře to bylo rozehráno, minimálně na remízu. Bohužel se to nepodařilo dotáhnout do konce," zhodnotil první duel nové sezony šéf valašskomeziříč­ského klubu Jaroslav Zajíček.

Nováček soutěže z Valašska, který prakticky oproti loňské druholigové sezoně nezměnil kádr, má v nejvyšší soutěži sice skromné ambice, ale za otloukánka být určitě nechce. „Určitě je naším cílem hlavně záchrana, protože liga je plná zkušených a kvalitních družstev. Nicméně hned náš první zápas nepřinesl špatný výkon a je příslibem do budoucna," přemítá na prahu nové sezony Zajíček. V dalším kole přivítají kuželkáři Valašského Meziříčí dnes od 9.30 hodin celek Přerova.

Výsledek: Sokol Kolín – TJ Valašské Meziříčí 5:3 (3346:3286). Sestava a body Val. Meziříčí: Metelka 575, Volek 559, Topič 499, Gassmann 548, Výrek 538, Cabák 567. ⋌(mha)

I. liga dorostu sk. D

Hned první kolo první ligy dorostenců svedlo dohromady oba valašskomeziříčské celky. V derby se nakonec obě družstva po dramatické bitvě rozešla smírně 2:2.

Meziříčský A tým v minulých sezonách vždy tvořila děvčata a nejinak tomu bude i v této sezoně. Pod hlavičkou béčka Meziříčí naopak budou hráli chlapci, kteří si ovšem tentokrát vzali výpomoc v podobě Natálie Topičové a Pavly Čípové. Derby souboj byl velmi těsný a přinesl nakonec dělbu bodů. „Bylo to velmi pěkné a zajímavé utkání, které také přineslo výborné výkony. Vždyť B tým holek udělal skoro 1600 bodů, to se bude řadit k nejlepším výkonům v celé soutěži. Na začátek sezony si myslím, že obě družstva podala dobrý výkon a je to dobrým příslibem," shrnul zápas prvního kola nejvyšší dorostenecké soutěže šéf meziříčského klubu Jaroslav Zajíček, jenž je zároveň trenérem dorosteneckého áč­ka.

V nové sezoně 2012–2013 byla obě meziříčská družstva nalosována do skupiny D. „V tomto ohledu to mohlo být pro nás i lepší, protože déčko je velmi těžká skupina. Musíme se s tím poprat a hlavně se dostat ze základní skupiny do dalších bojů. Do semifinále půjdou čtyři týmy a bylo by super tam mít obě družstva," přeje si Jaroslav Zajíček.

Výsledek: Valašské Meziříčí A – Valašské Meziříčí B 2:2 (1597:1520). Body: Lucie Šťastná 527, Štreitová 525, Ludmila Šťastná 545 – Topičová 543, Frydrych 528, Čípová 449.