O poznání lépe se o prvním únorovém víkendu vedlo ženám, které v nejvyšší soutěži přivezly z Přerova remízu (4:4).

Muži Valašského Meziříčí, pro které to je vůbec premiérová sezona v nejvyšší české soutěži v historii klubu, neměli v Přerově od začátku šanci. Valaši drželi krok s domácími pouze v úvodu, kde jim zahrál výborně Radim Metelka (620). Ten také získal jediný bod pro hosty. Pak to již šlo s hostujícím celkem z kopce.

Domácí družstvo po vyrovnaném výkonu všech hráčů zcela po zásluze zvítězilo 7:1. „Kromě Metelky ještě zahráli celkem solidně Volek s Jandíkem, ale na domácí to tentokrát nemohlo stačit. Přerov vyhrál určitě zaslouženě, zahrál mnohem vyrovnaněji,“ zhodnotil utkání šéf valašskomeziříč­ského oddílu Jaroslav Zajíček. Muži jsou momentálně na 10. místě dvanáctičlenného pelotonu, tedy jedno místečko nad sestupem.

O něco lépe se dařilo ženám, které zatím jako nováček prožívají poměrně dobrou sezonu. Potvrdily to i na půdě druhého celku tabulky v Přerově, kde dokázaly urvat bod za remízu 4:4. A mohly to být i body dva … jenže to nevyšlo. „Holky to měly výborně rozehrané a měly našlápnuto k vítězství. Výborně zahrála Vendula Šebková (599) a také Karolína Popovičová (566), ale závěr našemu týmu vůbec nevyšel. Domácí hráčky naopak finiš zvládly parádně a zachránily remízu,“ shrnul dění na drahách Jaroslav Zajíček. Sedm kol před koncem soutěže jsou kuželkářky Valašského Meziříčí na devátém místě tabulky.