Meziříčští muži, kteří hrají v nejvyšší soutěži vůbec poprvé v historii, si v celé sezoně plnými doušky vybírají nováčkovskou daň. Tentokrát si připsali na své konto velmi nepříjemnou domácí porážku s týmem Jiskra Kovářská (3:5). „Už je to v posledních zápasech skoro pořád stejné. Kluci hrají jakoby v křeči a nemohou se prosadit tak, jak bychom potřebovali. Víme, že na to mají, ale nedokáží to v zápasech prodat. V posledních kolech už se hraje pod tlakem a hrozbou sestupu a je to ještě o to horší,“ říká šéf valašskomeziříč­ského oddílu Jaroslav Zajíček.

Přesně tak to bylo i uplynulou sobotu. Meziříčané ještě mohli v případě výhry pomýšlet na záchranu, jenže opět prohráli a záchrana se výrazně vzdálila. „Obstojně zahráli jen dva nebo tři hráči, a to je málo. Byla z toho další porážka a teď už je záchrana spíše jen v oblasti teorie,“ smutní Zajíček. Ale dopředu se Valaši vzdávat nehodlají. „Teď je o víkendu pauza a hrají se krajské přebory. V dalším kole pak 19. března zajíždíme k poslednímu Brnu. Tam chceme určitě vyhrát a vykřesat tak ještě malou naději,“ burcuje Zajíček.

O nic lépe nedopadly ani ženy Valašského Meziříčí, které v 18. kole doma prohrály s Chýnovem stejným výsledkem jako muži (3:5) a v tabulce se propadly na devátou příčku. „Hostujícímu týmu zahrála skvěle jedna z hráček, která nahrála 568 bodů. Na rozdíl od toho se z našich holek nikdo nechytil nadprůměrně, a to na soupeře prostě nestačilo,“ zhodnotil porážku ženského týmu s Chýnovem Jaroslav Zajíček. V dalším pokračování nejvyšší soutěže zajíždějí Meziříčanky v sobotu 19. března do Zábřehu, kde vyzvou domácí A tým.