Meziříčští muži, kteří hrají nejvyšší soutěž v republice vůbec premiérově v historii klubu, chtěli doma napravit vysokou porážku z minulého kola v Jihlavě (1:7). A podařilo se jim to beze zbytku naplnit. Základ k vítězství položila skvělým výkonem hned první meziříčské dvojice Volek – Metelka, která své soupeře zcela přejela. Ve Valašském Meziříči měli domácí hráči zásluhou Radima Metelky s Davidem Volkem lepší vstup do utkání. Oba získali bod a nahráli pro domácí celek 73 kuželek. Střed utkání byl hodně nervozní, a to se projevilo na výkonech hráčů na obou stranách. Oba celky získaly po bodu.Pro domácí bylo podstatné, že navýšili náskok na 110 kuželek. Závěr utkání již nepustili.

„Moc nám pomohl začátek utkání. Radim Metelka s Davidem Volkem zahráli výtečně, skutečně se bylo nač dívat, bylo to jejich velké představení,“ chválil výkony hvězd utkání šéf valašskomeziříč­ského oddílu Jaroslav Zajíček. Tým tak poprvé v novém roce zvítězil a hned se mu bude dýchat v boji o záchranu o něco lépe. „Posledních několik zápasů kluci velmi smolně prohráli. Věříme, že by se teď mohli chytit a odrazit se do dalších kol právě z tohoto dobrého výkonu,“ přeje si Zajíček.

Tak dobře už se o uplynulém víkendu nedařilo meziříčským ženám. Se stejným protivníkem měly zápas sice skvěle rozehraný, ale do vítězného nebo aspoň remízového konce to nedotáhly. „K tomuto zápasu se mi vyjadřuje velmi špatně. Už podruhé za sebou to měly holky rozehrané opravdu výborně, ale zase se to nepodařilo dotáhnout aspoň do remízy,“ posteskl si Jaroslav Zajíček. Hostujícím kuželkářkám pomohl nápor v závěru utkání, na který nedokázaly Valašky adekvátně reagovat. „Poslední dvojice domácích zahrála výborně, ale i tak jsme měli urvat aspoň tu remízu,“ pokračoval Zajíček. V dalším kole nejvyšších soutěží zajíždějí oba valašskomeziříčské týmy tuto sobotu do Přerova.