„Na závodníky čekaly skvěle připravené tratě a zázemí, takže ani deštivé počasí nemělo negativní vliv. V dopoledních dětských závodech se na trati také představili nejmenší „bajkeři“ na odrážedlech,“ přiblížil za pořadatele František Baláš.

Absolutním vítězem hlavního závodu se stal Ondřej Kobliha z týmu www.zlinska50.cz., který je profesionálním trenérem cyklistiky. Jeho posledním aktuálním trenérským úspěchem je David Bártek z Valašského Meziříčí, který si třetím místem na Mistrovství České republiky v cross-country zajistil postup do reprezentace.

„Protože jsem se narodil v Rajnochovicích, znám místní terény, takže to byl příjemný závod. Mám tady spoustu kamarádů a je tady skvělá atmosféra. Pořadatelé odvedli profesionální práci. Vše bylo skvěle zajištěné a výborně značené. Byl jsem na těchto závodech poprvé a pokud budu mít za rok čas, tak se vrátím,“ plánuje vítěz kunovického miniDUATLONU Ondřej Kobliha.

Ilustrační foto.
Kdo a s kým? Na Valašsku je jasno o složení krajských a okresních soutěží

Pořadatelé nezapomněli ani na místní sportovce a nadšence, proto také letos vyhodnotili nejlepšího Kunovjana tedy sportovce, který závodil a bydlí v Kunovicích. Tři nejpomalejší závodníci také dostali na stupních vítězů ocenění v podobě tří melounů.

Na přípravě a uskutečnění 12. ročníku miniDUATLONU v Kunovicích se podílelo 150 dobrovolníků mimo jiné z řad sportovců, dobrovolných hasičů či myslivců.

Bouřka nad Zlínem 20. července 2020
Ve Zlíně sehrály mraky nebeské divadlo. Šlo o nádherný úkaz, říká meteoroložka

12. MiniDUATLON Kunovice – výsledky

Hlavní závod (6 km – běh, 22 km – kolo, 3 km – běh)

Muži

1. místo Ondřej Kobliha www.zlinska50.cz 01:41:39

2. místo Robert Kocián Titan Trilife 01:44:40

3. místo Jakub Boček Novatop bike team 01:46:46

Ženy

1. místo Svatava Čočková 4EVER Cyklo Bulis Bystřice p. H. 02:03:46

2. místo Sabina Macháňová Bikecentrum Olomouc 02:04:21

3. místo Kateřina Krutílková Forman Cinelli 02:05:14

Štafety

1. místo Iva Pitrunová, Miroslav Pitrun Metermo 01:54:19

2. místo Karel Hlavica, Dušan Rýdl SKI Klub Val. Meziříčí 01:54:44

3. místo Filip Henkl, Roman Krňávek Runners Olomouc 01:58:40