Dvojice Michal Kotrla a Matěj Charvát, tedy polovina z celkově čtyřčlenného týmu (patří do něj ještě Michalův bratr Patrik a Erik Kimmel), absolvovala na přelomu února a března čtyřdenní pobyt ve Španělsku. Na Pyrenejském poloostrově stihli oba borci kromě spousty tréninkových jízd i jeden velmi zajímavý závod domácího španělského šampionátu.

Pro členy KTR Racing nebyl španělský výjezd prvním letošním soustředěním za hranicemi republiky. Tým bikerů - sjezdařů specialistů již v letos stihl dvě soustředění, a sice v Itálii a Francii, kdy byl celý tým. Tentokrát se vydali do Španělska Michal Kotrla a Matěj Charvát. A vraceli se z daleké cesty dost spokojeni. „Celkově jsme byli ve Španělsku nedaleko Barcelony čtyři dny.Stihli jsme tam odjezdit hodně tréninkových jízd, což by u nás nebylo možné ani náhodou,“ prozradil člen týmu a jeho zakladatel Michal Kotrla.

Bonbónkem pobytu v zemi úřadujících fotbalových mistrů Evropy byla účast Michala Kotrly a Matěje Charváta na závodě patřícího do španělského národního šampionátu. A na něm si oba borci vedli skvěle! Mezi neuvěřitelnými 350 závodníky obsadil jezdec ze Semetína Michal Kotrla patnácté a zlínský biker Matěj Charvát dokonce čtvrté místo. „Matěj zajel skvělý závod. Na vítěze mu chyběly pouhé dvě desetiny sekundy a na vítěze tři vteřiny. Výsledky to jsou hodně cenné, protože tam byla velká konkurence. Bylo tam kromě domácích závodníků hodně jezdců z Anglie nebo Francie, my jsme byli jediní Češi,“ radoval se z dobrých výsledků 23letý Kotrla. Pochvaloval si především kvalitní a pro naše závodníky velmi nezvyklý profil a stavbu trati. „Trať byla opravdu perfektní a zároveň zvláštní, jakou jsem ještě nejel. Bylo tam hodně skalnatého povrchu a celkově byla velmi těžká na techniku i na fyzičku. Musím říct, že to byl ideální trénink před závody evropského a světového poháru, které nás čekají. Hodnotili jsme to s Matějem velice kladně,“ pochvaloval si španělskou anabázi Michal Kotrla.

Ostrý začátek sezony pro celý čtyřčlenný tým se blíží. KTR Racing má v letošním roce smělé plány a cíle v podobě absolvování pokud možno všech podniků nejprestižnějšího světového poháru, které se jedou v Evropě (tj. pět ze šesti závodů). K tomu by měly přibýt i závody Evropského poháru a podle časových možností případně i závody v Česku. „Do té doby bychom ještě měli stihnout soustředění na Mallorce a pak už jsou na programu konečně závody. První podnik Evropského poháru se jede na konci dubna ve Švýcarsku a brzy po něm je první světový pohár ve Slovinsku,“ nastínil Michal Kotrla nejbližší plány KTR Racing týmu.