Bylo to však jen o fous, neboť Kresta v nervy drásající bitvě pokořil svého soupeře o jedinou desetinu sekundy.

„Valda na poslední chvíli zatáhl a zkusil to. Po pravdě řečeno jsem však nešel do žádného zbytečného rizika, i když jsme jeli znovu celkem rychle a čas na poslední rychlostní zkoušce jsme měli srovnatelný s prvním průjezdem. Přesto to nebylo z naší strany úplně na hraně a určitou rezervu jsme si tam pořád nechávali. Nakonec se tato taktika ukázala jako úspěšná a za konečné druhé místo jsme nesmírně rádi,“ řekl luhačovický pilot v cíli soutěže.

O vítězství přitom tentokrát neuvažoval. Už první den závodu totiž ukázal, že Jan Kopecký s podporou továrního týmu Škoda Motosport je trochu někde jinde než zbytek startovního pole. „Honza jede jinou ligu, i proto jsme se soustředili na boj o druhou příčku. Ten jsme zvládli, neudělali jsme žádnou výraznější chybu a nijak jsme nepoškodili ani auto. Slibný je i bodový zisk, protože ten nás staví do úplně jiné pozice než loni, kdy jsme hned na Valašce ztratili,“ připomněl Kresta.

Už první soutěž nového ročníku ovšem znovu naznačila, že i letošní mistrák bude na tuzemských tratích hodně vypjatý. A zejména souboje Kresty s Valouškem by měly být jeho ozdobou. „Situace se bude měnit závod od závodu. Pokud někdo neuděláme chybu nebo do vzájemného souboje nepromluví technika, bude to zase o desetinky. I když přiznávám, že kdyby někdo před Valaškou řekl, že po 150 kilometrech mezi námi bude skutečně pouze jediná desetina sekundy, nevěřil bych mu,“ připustil jezdec Adell Mogul Racing Teamu.

Vítězství ve vzájemném souboji s úřadujícím mistrem republiky si cení o to víc, že do absolutního rizika nešel ani při volbě pneumatik. V rozhodujících chvílích zvolil větší kompromis, vsadil na rozřezané slicky a soupeři, který měl přece jen o něco tvrdší gumy, tak poskytl určitou výhodu. „Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda bude pršet či nikoliv. Proto jsme obuli měkčí směs a byli jsme připraveni také na dešťovou variantu. K té naštěstí nedošlo a zajížděné časy byly docela slušné i na rozřezaných pneumatikách. Autu jsme věřili čím dál víc a jsem přesvědčen, že příště budeme ještě rychlejší. Potenciál na to určitě máme,“ dodal 34letý soutěžák.