Luhačovický pilot byl nejrychlejší na deseti rychlostních zkouškách z celkových dvanácti. Na druhém místě absolutně se umístil Václav Pech a Petr Uhel, kteří jeli z produkčním Mitsubishi Lancer EVO IX. Na vítězného Krestu ztratili 58.4 vteřiny.

Favorizovaný Roman Kresta popáté v kariéře triumfoval v Rallye Český Krumlov a stal se rekordmanem této populární jihočeské soutěže. Bývalý tovární jezdec Škody a Fordu, se držel v čele 37. ročníku soutěže od první rychlostní zkoušky. Přemožitele našel pouze při dvou rychlostních testech. Na závěr páteční první etapy to dokázal Pech a v nedělní závěrečné erzetě nakonec čtvrtý Pavel Valoušek.

„V pátek jsme jeli trochu rozpačitě a také jsme hodně šetřili techniku. Přes noc jsme proto změnili nastavení a sobota už probíhala bez problémů. Nechtěli jsme zbytečně riskovat, ale snažili jsme se jet bez chybiček. S průběhem první i druhé etapy jsem byl spokojený. Z našeho pohledu bylo nakonec všechno skvělé," uvedl Kresta, jenž v Českém Krumlově zvítězil již potřetí v řadě.

Pilot z Trnavy na Zlínsku vede průběžné pořadí šampionátu s náskokem 26 bodů na Pecha. V Českém Krumlově získal celkem 48 bodů, vedle 30 bodů za vítězství si připsal i dvakrát devět bodů za vítězství v etapách.

Nadmítu úspěšní ale byli na jihu Čech i další regionální jezdci. Asi největším překvapením bylo třetí místo Jaromíra Tarabuse. Zlínský pilot jedoucí ve voze Fiat Grande Punto S2000 se sice s nejlepší dvojicí měřit nemohl, přesto dokázal vystoupat na stupně vítězů a v celkové klasifikaci šampionátu je už pátý. „Jsem velmi spokojen. Zatím to byl nejlépe rozjetý závod, jaký jsem kdy jel. Byli jsme rychlí a nedělali jsme chyby. Od začátku se nám podařilo chytit výborné tempo, vyhýbaly se nám technické problémy a nakonec jsme porazili i Pavla Valouška,“ považoval si cenného skalpu Jaromír Tarabus.

Před jeho výkonem smekl i samotný Valoušek. „Jarda jel opravdu špičkově. Od prvních kilometrů na to šlápl a už v první etapě nám nadělil 35 vteřin. Přitom ani my jsme se nijak neflákali,“ podivoval se otrokovický závodník.

Bývalý účastník mistrovství světa se ale nevzdal a v neděli se pustil do velké stíhací jízdy. Ta doslova uchvátila diváky, ale na bronzový stupínek to přesto nestačilo. „Před nedělní etapou jsme vyměnili brzdové destičky a v první sekci jsme měli při brzdění drobné problémy. Pak už bylo vše v pořádku a náskok jsme začali stahovat, ale potřebovali bychom asi ještě jednu nebo dvě rychlostní zkoušky,“ přiznal s úsměvem Valoušek.

Za zmínku jistě stojí i páté místo Romana Odložilíka, šestá příčka Vladimíra Barvíka a sedmá pozice Jana Jelínka. Ve skupině A navíc dominoval zádveřický Antonín Tlusťák.

Domácí mistrovství pokračuje čtvrtým dílem za tři týdny v okolí Hustopečí, kde se uskuteční Agrotec rallye.

Rallye Český Krumlov, 3. podnik MMČR v automobilových soutěžích:

1. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) 1:41:35,2, 2. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) –58,4, 3. Tarabus, Trunkát (Fiat Grande Punto S2000) –1:44,0, 4. Valoušek, Hrůza (Mitsubishi Lancer EVO IX) –1:54,6, 5. R. Odložilík, Tureček (Peugeot 207 S2000) –4:07,0, 6. Barvík, Bartončík (Mitsubishi Lancer EVO IX) –4:23,7, 7. J. Jelínek, Kotěna (Mitsubishi Lancer EVO IX) –4:52,7, 8. Peták, Benešová (Peugeot 207 S2000) –5:00,1. Průběžné pořadí MMČR: 1. Kresta 129 bodů, 2. Pech 103, 3. Valoušek 60, 4. Kopecký (Škoda Fabia S2000) 39, 5. Tarabus 35, 6. Běhálek (Subaru Impreza Sti) 25.