Druhou příčku vybojoval se ztrátou 33 sekund René Slánský z Poteče, na bronzové pozici skončil zlínský Michal Krejčí (50:56). První závod se jel na trati mezi Nedašovem a Holým vrchem a měl převýšení 417 metrů, ten druhý jezdci absolvovali na trati s převýšením 504 metrů mezi Brumovem a znovu Holým vrchem.

„Většina jezdců zpočátku spíše takticky vyčkávala. Nám se ale společně s Rehákem v polovině nedašovského podniku podařilo zrychlit a na ostatní soupeře jsme získali zhruba patnáctimetrový náskok. Nicméně na pátém kilometru při nájezdu do terénu a následném prudkém stoupání jsem díky přefoukaným kolům, která mi prokluzovala, ztratil s Rehákem kontakt. Toto terénní stoupání jsem celé vybíhal a do cíle jsem dojel společně s Krejčím a Trčálkem," popsal vývoj Slánský, nejúspěšnější regionální biker v prvním závodu.

Brumovský podnik se jel Gundersenovou metodou a Slánský do něho vyjížděl s třísekundovou ztrátou na Reháka. „Rehák ovšem na první příčce neustále navyšoval svůj náskok. Já jsem si uvědomoval, že i díky nachlazení nemá cenu s ním soupeřit, a proto jsem se soustředil na boj o stříbrnou příčku. Tu se mi nakonec zásluhou ostřejšího zrychlení v posledních dvou kilometrech podařilo získat," radoval se i z druhého místa Slánský.

Na Valašsku si zazávodily také ženy. Suverénně vyhrála časem 1:06:13 Bohumila Petrůjová (Horní Lideč). Druhá dojela Petra Holznerová z Valašských Klobouk (1:13:04), třetí Lenka Šenkeříková (Štítná nad Vláří, 1:18.44). ⋌(hot)