V 70 kilometrovém závodu rozloženém do 7 okruhů, O pohár starosty Orlové dominovali v kategorii padesátníků Roman Kozubík a Ivo Odvárka.

Kozubík zvítězil v čase 1:40:29, stříbrný Odvárka byl o 2 sekundy pomalejší, bronzovou pozici obsadil Patrik Swaczyna (CK Feso Petřvald, 1:46:24).

,,Závod , v němž se sešla kvalitní konkurence, se jel na mírně zvlněné trati. Proto to byl rychlý závod, ve kterém se neustále nastupovalo a ujíždělo. Jelo se 40 kilometrovou průměrnou rychlostí. O svém prvenství jsem ale rozhodl až v závěrečném spurtu 5 členné skupiny,“ informuje Roman Kozubík.

Závodu mezi padesátníky se zúčastnili ještě dva cyklisté FORCE KCK Zlín. Petr Fajkus (1:48:42) skončil osmý a Milan Sedlář se ztrátou 1 kola devátý.

Dařilo se také zlínským veteránům v kategorii mužů nad 66 let. V ní v 50 kilometrovém závodu rozloženém do 5 okruhů, vybojoval Zdeněk Orner (1:21:01) druhé místo a Vladimír Baťa (1:21:02) byl třetí. Vyhrál Milan Novák (Yogi Racing Team Ostrava, 1:20:21).

Posledním závodem byl 53. ročník časovky jednotlivců Do vrchu Pusteven. V něm v kategorii padesátníků obsadil Ivo Odvárka (18:31) druhé místo, Roman Kozubík (18.41) dojel na bronzové pozici, Petr Fajkus (21:15) byl osmý. Prvenství vybojoval Marian Mrózek (TJ TŽ Třinec, 17:51).

,,Časovka se jela za ideálního slunečného počasí. V ní se startovalo v 30 sekundových intervalech, takže jsem měl vizuální kontakt s jezdci startujícími přede mnou i za mnou. Kolem mě byly samé hvězdy Slezského poháru. Přede mnou týmový kolega Roman Kozubík, za mnou Stanislav Prokeš z Cyklokramo Suchdol nad Odrou,“ upozornil Ivo Odvárka.

Ten od startu nasadil svoje tempo 160 až 170 tepů za minutu.

,,Toto tempo jsem se snažil vydržet v celém kopci. Naštěstí mě nikdo nedojel, protože to by mě psychicky zlomilo,“ potěšil zisk stříbrné příčky na Pustevnách Ivo Odvárku.

Povedený výsledek si v Beskydech zaknihoval také David Chovanec, který v hlavní kategorii mužů do 29 let obsadil v čase 18:31 šestou příčku.

Časovka Do vrchu Pusteven byla dlouhá 5,6 kilometru a měla převýšení 518 metrů. Start byl v Trojanovicích u hotelu Ráztoka, cíl byl nedaleko Radhoště na Pustevnách. Cyklisté startovali v 30 sekundových intervalech.