„Žádné speciální volno za poslední výhru kluci nedostali. Naopak, stále máme na čem pracovat,“ zdůraznil nový kouč Valachů Dušan Poloz, jehož výběr čeká extraligová přestávka.

V ní ale Robe zahálet rozhodně nebude, neboť jej už v pátek čeká třetí kolo Českého poháru v nedalekém Vsetíně. A pro oživení atmosféry v kabině pro ně připravil novinku a překvapení.

„Stejně jako za mého působení u házenkářek Mostu, slovenské reprezentace nebo v Norsku, v této fázi soutěže předám své trenérské žezlo jednomu z našich hráčů a sám budu sledovat dění jen z lavičky,“ prozradil novinku Poloz.

Při výběru svého nástupce přitom ukázal na toho nejzkušenějšího. „Vybral jsem Martina Hrstku, lídra týmu. Stejně jako tomu bylo v Mostu, kde koučovala Petra Růčková,“ upřesnil Poloz.

„Bude na Martinovi, jestli si zvolí vedení týmu jen z lavičky, nebo bude hrajícím koučem,“ směje se. A co si od tohoto tahu Poloz slibuje?

„Především získání spoluzodpovědnosti za výsledky celého týmu, poznání nové role. A pro mě sledování chování hráčů v nové roli a na lavičce. Stále budu veden v zápise o utkání jako hlavní trenér a fyzicky budu i na střídačce, ale nebudu se zapojovat do koučování,“ dušuje se Poloz.

Páteční duel na palubovce druholigového Vsetína má i přes tento experiment jasného favorita. Ale co když se úřadující druhý vicemistr probojuje až do finále poháru?

„Nic měnit nebudu. Když si to kluci uhrají, ať zůstane vše při starém. Rád bych sledoval úspěch zpovzdálí,“ směje se Dušan Poloz, kouč aktuálně devátého celku extraligy.