Tým Česka vedený reprezentačním asistentem Jiřím Mikou, který je asistentem i v extraligovém týmu Gumáren Zubří, obsadil v Paříži čtvrtou příčku. V dresu se lvíčkem na prsou se ve Francii představila také čtveřice zuberských házenkářů a rozhodně se tam neztratila.

Mužstvo složené převážně z mladých hráčů juniorského věku v zemi Galského kohouta ostudu rozhodně neudělalo. Naopak. Naznačilo své možnosti do budoucna a hlavně získalo mnoho cenných zkušeností. Ve skupině Češi nejprve porazili Katar (29:26) a prohráli s Tuniskem (29:36), které mělo podnik na předměstí Paříže jako poslední test před startem na MS v Chorvatsku. V souboji o třetí místo pak podlehl rezervě Islandu (28:34). Čtvrté místo tedy není vůbec špatným výsledkem. „Tým vznikal celkem za složitých okolností. Spoustu hráčů se na poslední chvíli omluvilo, a tak jsme měli dost práce složit fungující tým. Nakonec jsme do Paříže odjeli prakticky z juniorským výběrem doplněným jen o několik starších hráčů. Z tohoto pohledu je čtvrté místo a hlavně předvedené výkony jistě dobrým výsledkem,“ zhodnotil turnaj kouč týmu Jiří Mika.

Jeho svěřenci byli schopni ve všech zápasech držet krok s favorizovanými a hlavně se zkušenějšími soupeři téměř po celý zápas. Většinou však doplatili na koncovky zápasů. „Jediná výhra na turnaji nad Katarem byla záležitostí takticky dobře zvládnutého závěru. V dalších dvou zápasech s Tuniskem a Islandem jsme sice prohráli, ale nepředvedli jsme vůbec špatný výkon,“ pokračoval trenér národního týmu. Po většinu obou později prohraných zápasů mladičký český celek vedl a nebyl daleko k překvapení. „S Tuniskem, které mělo v Paříži poslední ostrý test před MS, jsme vedli celý první poločas a ve druhém až do 45. minuty. Koncovku jsme však nezvládli. Podobné to bylo i s Islandem v zápase o třetí místo. Vedli jsme po celý zápas až o šest branek a Island poprvé srovnal až v 51. minutě. I přes nepovedené koncovky však kluci odvedli dobrou práci a ukázali, co v nich je. Pro všechny to byla hlavně velká zkušenost,“ pochválil svoje svěřence Mika.

Dobře se prezentovala na mezinárodním turnaji také čtveřice zuberských házenkářů – Jakub Hrstka (21 branek na turnaji), Ondřej Mika (1), Tomáš Číp (9) a Jakub Šíra (1 branka, jako zuberský hráč je momentálně na hostování v Bystřici pod Hostýnem). „Naši kluci zahráli celkem dobře, rozhodně nezklamali. Samozřejmě nejvíce byl vidět Jakub Hrstka, kterému se turnaj mimořádně povedl a byl jeho nejlepším střelcem. Pro všechny ale platí, že především nasbírali nové cenné zkušenosti.Bude teď záležet jen na nich, jak s nimi naloží a jak se bude vyvíjet jejich další házenkářská kariéra,“ podotkl Jiří Mika.