Zubřané v celé základní části prokázali velkou vyrovnanost výkonů, prohráli jen ve dvou zápasech. „V tomto ohledu můžeme asi být spokojení. Dvě porážky není moc. Navíc jsme získali více bodů než loni, kdy jsme základní část dokonce vyhráli. I tohle hovoří o vyrovnanosti a kvalitě ligy,“ ohlíží se za dlouhodobou částí sezony trenér Gumáren Zubří Jiří Mika.

Podzim neměli sice Zubřané vůbec špatný, přesto byl kouč více spokojený s jarní částí. „Kluci se na jaře dostali do dobré sportovní formy a hlavně ji dokázali prodat. Zápasy se Sportingem Lisabon nebo třeba výhra v Karviné mužstvu moc pomohly a nakoply do další práce,“ chválí Mika svoje svěřence. Zároveň však ihned upozorňuje, že od teď bude úplně jedno, jak kdo hrál na jaře nebo na podzim. „Body nám sice zůstávají, ale hlavní a nejdůležitější část sezony teprve začíná. Bylo by výborné, kdybychom dokázali navázat na jarní výkony i v nadstavbě,“ přeje si zkušený kouč, jenž loni dovedl svůj tým k bronzu.

Podle postavení v tabulce na startu nadstavby to vypadá, že minimálně na bronzovou medaili to mají Valaši skvěle rozjeté i tentokrát. Třetí Karviná má sice jen tříbodovou ztrátu, ale čtvrtý Jičín už ztrácí na Zubří deset a páté Lovosice dokonce dvanáct bodů. I přesto zkušený lodivod nechce o medailích ještě nic slyšet. „Nesmíme se na to ale dívat takhle, že už máme skoro bronz v kapse. Ještě čeká každého deset zápasů a všechny budou těžké,“ uvědomuje si Mika. Zároveň však připouští, že výchozí pozici má jeho tým více než slušnou. „Pokud zvládneme především domácí zápasy, věřím, že nezůstaneme bez medaile. Ten náskok máme skutečně velmi slušný, navíc si ty celky na čtvrtém až šestém místě vezmou body i mezi sebou,“ přemítá Mika. „Ale znovu říkám, nechci nic dopředu odhadovat či spekulovat. Musíme se soustředit na každý zápas, hlavně ty domácí. Pak se uvidí.“

První zápas nadstavby čeká házenkáře Zubří v sobotu 14. dubna s Lovosicemi. Celkem desetikolová nadstavba pak pokračuje až do konce května.