První zápas dvoudenního klání čekal Zubřany již v pátek, a sice s domácím pořadatelským Mariborem, který před nedávnem vyřadil v evropském Poháru českého mistra Karvinou. Dobře rozehraný zápas však český celek nakonec v závěru ztratil (27:28). „S Mariborem jsme zahráli výborný první poločas. Tam se nám dařilo hrát přesně tak, jak jsme chtěli. Vycházeli jsme z dobré obrany a padaly nám tam rychlé protiútoky,“ chválil si trenér Gumáren Zubří Jiří Mika zápas proti čtvrtému týmu nejvyšší slovinské soutěže. Ve druhé půli však soupeř zápas zcela otočil a ještě urval výhru. „Ve druhé půli už to nebylo z naší strany tak koncentrované. Ztráceli jsme hodně míčů a zápas se zcela otočil,“ viděl hlavní příčiny obratu v úvodním utkání turnaje trenér Gumáren.

Ve druhém zápase vyzvali Zubřané v sobotu celek RK Ribnica. Proti pátému týmu nejvyšší slovinské soutěže podali Zubřané solidní výkon, ale také odešli poraženi (30:33). „Bylo to celkem vyrovnané. Ještě jsme ve druhé půli vedli o dvě branky, ale podobně jako s Mariborem jsme to v závěru nedotáhli do úspěšného konce,“ ohlédl se za utkáním lodivod Zubří. Vítězství se tak Valaši dočkali až na třetí pokus. S celkem RK Gorišnica, který hraje čelo druhé nejvyšší soutěže, byli po celý zápas popředu. „Už v poločase jsme vedli o čtyři branky a celou druhou půli jsme si pohlídali. Prostřídali jsme všechny hráče a dotáhli to v poklidu do konce,“ pravil Mika na adresu třetího duelu ve dvou dnech

Celkově hodnotí zkušený kouč výjezd do Slovinska velmi pozitivně. „Byl to pro nás velmi dobrý test před blížícími se extraligovými boji. Vyzkoušeli jsme si hru proti jiným herním stylům, týmy na turnaji byly skutečně kvalitní, především oba prvoligisté. Vše se odehrávalo ve větší rychlosti, turnaj byl pro nás určitě přínos,“ pochvaloval si kouč dvoudenní bleskový výjezd do Mariboru.

Kromě dvojice Bechný-Vyjídák se účastnili turnaje všichni hráči. A všichni se také vrátili zdravotně v pořádku. „Kromě menších bolístek jsou všichni hráči v pohodě, což je pro nás velmi důležité,“ pousmál se spokojeně kouč momentálně čtvrtého celku Zubr extraligy. Poměrně spokojen byl Mika s celým týmem, ale přeci jen našel i individuality, které chtěl za slovinský výjezd pochválit. „Velmi dobře zachytali ve všech zápasech oba brankáři, vysoký standart si odvedl na spojce Lukáš Horký,“ vyjmenoval tahouny týmu.

Výsledky Zubří na turnaji: Zubří – RK Maribor 27:28 (19:13), Zubří – RK Ribnica 30:33 (13:12), Zubří – RK Gorišnica 25:19 (14:10). Sestava Zubří na turnaji: Malina, Orság – Hrstka, Mičkal, Jurka, Číp, Horký, Dědek, Mika, Šustáček, Stržínek, Randýsek, Třeštík, Pernica, Mézl, Tovaryš.