Nejúspěšnější z regionálních jezdců na populární „Barumce“ byl klobůcký Jaroslav Orsák. Spolujezdce mu dělal Karel Vajík a oba společně usedali do Mitsubishi Lancer EVO IX R4. Po patnácti rychlostních zkouškách se mohl sedmadvacetiletý jezdec radovat z 16. místa v absolutním pořadí. Větší radost však má Orsák z vítězství v IRC PC a 4. místa mezi českými jezdci. „Soutěž byla pro nás úspěšná. Před startem jsme si kladli za cíl vyhrát produkční vozy a to jsme splnili. Po odstoupení Václava Pecha jsme neměli s kým bojovat. Během rally jsme neměli nejmenší potíže. S výsledkem jsme maximálně spokojeni, neboť jsme první za vozy specifikace S2000,“ podělil se o dojmy po soutěži Jaroslav Orsák.

Spokojenost vyzařovala v cíli i z posádky Robert Kořistka – Michal Drozd startující na Hondě Civic VTi. Svůj první start na Barum rally proměnila dvojice z Velkých Karlovic i přes dvou minutovou penalizaci v 7. místo ve třídě 9. Velkou radost udělala Robertovi s Michalem závěrečná zkouška soutěže, kterou ve své třídě vyhráli.

Dva zástupce měl valašský region i ve Star rally, která byla i letos součástí Barum rally. Šestatřicet dvojic s historickými vozy absolvovalo část tratě zlínské soutěže a porota následně určovala pořadí. Posádky nejely na čas, a tak svou jízdou bavili sebe i diváky. Oku lahodící jízdu předváděli i Roman a Diana Vaňkovi z Valašské Bystřice. Rodinná dvojice využívající Škodu 130 RS byla klasifikována na 9. místě. „Barumka má svou neopakovatelnou atmosféru. Davy lidí kolem erzet vždy vytvoří kulisu, která jezdce vybičuje k maximálnímu výkonu. Byli jsme nadšení, kolik diváků zůstávalo na nás a my jsme jim za to předváděli jízdu plnou smyků. Jejich povzbuzování bylo skvělé. Krásný závod a hodně emocí, prostě nádhera,“ popsal dojmy po soutěži Roman Vaněk.

Stejné auto, tedy Škodu 130 RS, krotili na rychlostních zkouškách i Miroslav Julínek a František Foltýn. Pro vsetínskou posádku to byl první start s tímto vozem. Lepší závod pro premiéru si posádka nemohla ani vybrat. Škodovka poslouchala své jezdce na slovo a přestože byly silnice někdy hodné úzké, posádka cílovou rampou projela. V klasifikaci Star rally obsadili oba Valaši 10. místo.